You are here
Home > MOTORSPORT > TRANSANATOLIA 2022’YE AZ KALDI

TRANSANATOLIA 2022’YE AZ KALDI

TransAnatolia Rally Raid, yeni rotasıyla yarışseverlere 16 ili bambaşka bir açıdan deneyimletmeye hazırlanıyor. Rota, Hatay’dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara il sınırlarından geçerek Eskişehir’de son bulacak.

Rotanın ilk durağı Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hatay; Helenistik Dönemi ve Orta Çağ’ı gören gözlerden biri olan Antiochia am Orontes (Antakya)’den Helenistik kasaba Seleukeia Pierra’ya, ihtişamlı Roma’nın imparatoru Vespasian’ın yaptırdığı Titus Tüneli’nden, İsa’nın on iki havarisinden biri olan Aziz Petrus’un ilk vaaz verdiği yer olan Sain Pierre Kilisesi’ne uzanan tarihiyle yarışseverleri karşılamaya hazır.

Yarışseverler hız ve heyecan dolu rotanın izinden giderken; Geç Hitit Dönemi’ne tanıklık etmiş ve Ceyhan Irmağı’nın da içinde yer aldığı Asativataya, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı’na, Bizans kiliselerinin önemli merkezlerinden olan Binbir Kilise’ye ve Anadolu tarihine ışık tutan Gordion Antik Kenti gibi Anadolu’nun eşsiz miraslarına da heyecanla eşlik edecekler. Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı ve TransAnatolia bir arada Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı ve TransAnatolia, 2022 rotası için güçlerini birleştirdi.

Anadolu’nun tarihi ve kültürel değerlerine dokunan organizasyonlarına destek veren Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı ve Anadolu’nun kadim tarihiyle yarış ruhunu birleştiren TransAnatolia hem Türkiye turizminin hem de uluslararası spor organizasyonunun farkını 20 – 27 Ağustos 2022’de yeniden göstermeye hazırlanıyor.

TRANSANATOLIA - RIDE WITH US
Top