You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Burcu Çetinkaya Castrol Fiesta Sporting Trophy Türkiye Şampiyonu

Burcu Çetinkaya Castrol Fiesta Sporting Trophy Türkiye Şampiyonu

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan , Ford Otosan tarafından organize edilen Castrol Fiesta Sporting Trophy Türkiye’nin 6. ve son ayağını oluşturan yarışta , beş farklı toplam dokuz özel etap koşuldu. 6. yarış sonunda Castrol FiestaSporting Trophy Türkiye’nin bu ayağını Berna Aksoy kazanırken, CFSTT 2008’in şampiyonu Burcu Çetinkaya oldu. Burcu Çetinkaya aynı zamanda 2008 Türkiye Bayanlar Ralli Şampiyonu unvanını da kazanmış oldu.

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası N3 klasmanında ise Burcu Çetinkaya yine 2008 şampiyonu unvanını aldı. Castrol Ford Team Türkiye’nin başarılı pilotlarından Burcu Çetinkaya, böylelikle kariyerindeki başarı halkalarına bir yenisini eklemiş oldu. Ülkemizde yaptığı yatırımlarla başarılı kadın rallicilerin yetişmesine büyük veren Ford Otosan da, Burcu Çetinkaya’ya verdiği desteğin karşılığını bir kez daha şampiyonluk olarak aldı.

Yaklaşık 128 kilometrelik özel etapları tamamlayan ekipler sezonun son yarışında şampiyonluk için son kozlarını ortaya koydular. Rallinin en uzun etabı 24,7 kilometrelik Aytepe özel etabı, en kısa etap ise 4 kilometrelik Otosan özel etabı oldu.

Castrol FiestaSporting Türkiye Klasmanı

1. Burcu Çetinkaya …….34
2. Berna Aksoy…………..25.5
3. Hamdi Saraçkardeşler…22.5
4. Koray Muratoğlu………20
5. Menderes Okur…………13
6. Evren Özcan…………….10.25
7. Ünal Şenbahar…………..7.75
8. Demet Kapani…………..6

Top