You are here
Home > WORLD > IRC > Subaru IRC’de

Subaru IRC’de

IRC yönetimi Subaru’nun gelecek sezon, efsanevi Grup N Impreza ile IRC mücadelesinde yer alacağını duyurdu. 2009 sezonunda Abarth, Honda, Peugeot, Proton, Ralliart, Skoda ve Volkswagen olmak üzereyedi marka IRC mücadelesinde yer almıştı.
 
IRC Şampiyona Yöneticisi Marcello Lotti; “ Subaru’yu büyüyen IRC ailesi içinde görmekten çok mutluyuz. Subaru, yıllardır motorsporları dünyasında bulunan ve sembol haline gelmiş önemlibir isim. Markanın çalışma stratejisi IRC’nin felsefesiyle mükemmel bir uyum gösteriyor böylece Subaru takımlarının hem sportif başarı hem de tanıtım yönünden olumlu sonuçlar alacağına inanıyoruz.” dedi.

Subaru adına konuşan Motorsporları Departmanı Başkanı Shiego Sugaya ise “IRC’ye dahil olduğumuz için çok mutluyuz. Bu seriyi ilk başladığından beri takip etmekteydik ve IRC serisindeki direk fabrika takımları yerine üretici destekli bireysel ya da kurumsal takımlardan oluşan yapının bizim için de çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Bu birlikteliğin dünyada yarışan yaklaşık 1,000 kadar subaru müşterisi için IRC ayağı olarak belirlenmiş ünlü yarışlarda yer alma ve büyük tanıtım sağlam fırsatı yaratacağını düşünüyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Haber: Ozan Emre YAZICI

Top