You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Jacque Lemans F1 İsabeyli’de Rekor Kırdı

Jacque Lemans F1 İsabeyli’de Rekor Kırdı

Jacque Lemans F1 saatlerinin sponsorluğunda yarışan Ünal Şenbahar, 2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk ayağı olan EOSK İsabeyli Şırlan Tırmanma’da rekor kırdı. TokSport tarafından hazırlanan Mitsubishi Lancer EVO9 ile Kategori 4’te yarışan Şenbahar, İsabeyli Tırmanma yarışında bu zamana kadar yapılmış en iyi zamana imza attı ve etabın rekorunu kırdı. Bursalı pilot, bu zamana kadar yarışta yapılan en iyi zamanı, 15 sn daha geliştirerek, hem kendi kategorisini, hem de yarışın genel klasmanını kazandı.

2 çıkış üzerinden yapılan yarışta, ilk çıkışta mükemmel bir performans sergileyen Ünal Şenbahar, 3.55.83’lük müthiş bir zamana imza attı. Aynı performansı 2. çıkışta da sergileyen Şenbahar, 3.55.82’lik zamanıyla, ilk çıkıştaki başarını tekrarladı. Toplamda 7.51.65 zamanı ile en yakın rakibinin 7 sn önünde rahat bir zafer kazanan Ünal Şenbahar, 2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’na muhteşem bir başlangıç yaptı.

Şenbahar, yarıştan sonra şöyle konuştu; “Çok mutluyum. Öncelikle sponsorum Jacque Lemans F1 saatlerine teşekkür ediyorum. Onların sponsorluk desteğinin karşılığını verebildiğim için çok çok mutluyum. Sezona çok güzel bir başlangıç yaptık ve değerli puanları hanemize yazdırdık. Ayrıca İsabeyli’deki etabında en iyi zamanına imza atmak, hem de 15 sn geliştirmiş olarak imza atmak, beni ayrıca gururlandırdı ve mutlu etti. Sezon öncesi yaptığımız antreman ve testlerin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Şimdi tüm konsantrasyonumuzu 2 hafta sonra yapılacak olan, WRC Türkiye Rallisi’ne vereceğiz. Bu zafer, Türkiye Rallisi için çok önemli moral sağladı. Türkiye Rallisi’nde de benzeri performansı sergilemeyi hedefliyoruz.”

Ünal Şenbahar, İsabeyli’de kazandığı zaferle 2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda Kategori 4 liderliğini ele geçirdi. Şampiyona, Ankara Otomobil Sporları Kulubü – ANOK’un 15-16 Mayıs tarihlerinden Bolu Abant’ta organize edeceği Abant Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Ünal Şenbahar – Emire Cantürk İkilisi, 15-18 Nisan tarihlerinde organize edilecek, WRC Rally Of Turkey ~ Türkiye Rallisi’ne yine TokSport tarafından hazırlanan Mitsubishi Lancer EVO9 ile katılacak ve N4 Sınıfı’nda mücadele edecek.

Top