You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Tırmanma Şampiyonası’nda İlk Ayak Sona Erdi

Tırmanma Şampiyonası’nda İlk Ayak Sona Erdi

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın birinci ayağı Şırlan Tırmanma Yarışı, Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) organizasyonuyla İsabeyli’de yapıldı. Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsabeyli Yerleşkesinde yarışın teknik kontrolünün yanı sıra çeşitli etkinliklerde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Kuvvet Erim, yarışta öncü otomobilin pilot koltuğunda ilk sırada start aldı.

Toplam 12 km asfalt etap olarak düzenlenen yarış, önceki yıllarda olduğu gibi büyük çekişmelere sahne oldu. 17 aracın kayıt yaptırdığı yarışta,14 araç finiş görebildi.

Kategori 6’da Göktuğ Tuncay mekanik arıza ile yarış dışı kalınca rakipsiz olarak yarışan Mithat Diker birincilik kupasını kazanan isim oldu.

Kategori 4’de üç şampiyon pilot arasında yaşanan müthiş mücadelede birinci olan isim Mtsubishi Evo 9 ile yarışan Ünal Şenbahar olurken onu, başka bir Mitsubishi Evo 9 pilotu Öğül Orhan takip etti. Üçüncülük podyumundaki isim ise yeni otomobili Fiat Punto S2000 ile ilk kez start alan Vedat Diker oldu.

Kategori 3’de birinci Renault 19 ile yarışan Bülent Gürkan, ikinci Citroen Saxo Kit Car ile yarışan Taner Şengezener olurken, yarışı üçüncü sırada tamamlayan isim ise Fiat Palio Kit Car ile yarışan Aydan Dağdeviren oldu.

Kategori 2’de Alfa Romeo sürücüsü Kemal Çoşkun yarışı birinci olarak tamamlarken, İzmirli Tunç Tuncer Honda Type-R otomobili ile ikinci, Fiat Palio Kit Car ile yarışan Alper Akgün üçüncü oldu.

Kategori 1’de podyumun ilk sırasını Citroen Saxo ile yarışan Dinçer Akgün alırken, ikincilik basamağında Burak Özaltolmaz, üçüncülük basamağında ise İsmail Cabacı yer aldı.

Şırlan Doğal Kaynak Suyu sponsorluğunda düzenlenen yarışın ödül töreninde dereceye giren pilotlara kupalarını İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim verdi.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci ayağı 22-23 Mayıs’ta ANOK organizasyonu ile gerçekleştirilecek.

Top