You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Abant Tırmanma’nın Galibi Serkan Yazıcı oldu

Abant Tırmanma’nın Galibi Serkan Yazıcı oldu

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci ayağı Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 12 Temmuz Pazar günü Abant’ta gerçekleştirildi.

Altı farklı kategoride 20 sporcunun mücadele ettiği hafta sonunda en iyi dereceye imza atan pilot, Kategori 4’ün de galibi olan Fiat Punto S2000 ile yarışan Bursalı sürücü Serkan Yazıcı oldu. Yazıcı’yı, ikinci olarak Ünal Şenbahar izlerken, Öğül Orhan üçüncü oldu.

Kategori 1’de Citroen Saxo ile yarışan Alper Akgün birinci olurken, Akgün’ü,  Kamil Burak Özaltolmaz ikinci sırada izledi. Üçüncü sırada finiş görerek podyuma çıkan son isim ise Sinan Saatçi oldu.

Kategori 2’de birincilik Honda Civic Type-R ile yarışan Tunç Tunçer‘in olurken, Adil Küçüksarı ikinci, Ümit Kemal Coşkun üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Kategori 3’te ise klasman Bülent Gürkan, Emrah Artuner ve Hakan Ünsal sıralamasıyla oluştu.

Kategori 5’te, yarışı ilk sırada tamamlayan isim Megane Maxi ile yarışan Cem Acar oldu. Acar’ı, ikinci sırada  Çağrı Tarık Zeybek takip ederken, Arslan Acar üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Kategori 6’da mücadele eden tek isim ise Opel Kadett ile mücadele eden Tan Uydaş oldu.

Şampiyonanın bir sonraki ayağı olan üçüncü ayak yarışı Antalya Motor sporları Kulübü (AMK) organizasyonuyla 5 – 6 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Top