You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > ANOK Sporcuları İstanbul’dan Başarıyla Döndü

ANOK Sporcuları İstanbul’dan Başarıyla Döndü

2010 Türkiye Ralli Sampiyonası’nın 6. ayagı olan VIAPORT İstanbul Rallisi, Serkan Yazıcı’nın zaferiyle sona erdi. Ankara Otomobil Sporları Kulübü çatısı altında pilot ve copilot olarak yarısan sporcularımız Cem ÖZDEMİROGLU, Can HERGÜNER ve Serkan OKAN, 2010 VIAPORT İstanbul Rallisi’ni noktaladılar.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından düzenlenen VIAPORT İstanbul Rallisi, 04-05 Temmuz tarihlerinde, İstanbul-Kurtköy ve çevresindeki toprak etaplarda düzenlendi. 04 Temmuz Cumartesi aksamı VIAPORT Alısveris Merkezi’nde yapılan seremoni startından sonra araçlarını servis alanındaki çadırlarına bıraktılar. 05 Temmuz Pazar günü ANOK sporcuları Oruçoglu, İGK ve Avcıkoru etaplarını 3 kez geçip, 114 km’si özel etap olmak üzere, toplamda 350 km yol kat ettiler.

Sporcularımızdan Cem ÖZDEMROGLU bu sezon koltuguna oturdugu, Toksport tarafından hazırlanan Mitsubishi Evo 9’u ile N4 sınıfını 8. olarak bitirdi. Bir diger sporcumuz Can HERGÜNER, co-pilotlugunu yaptıgı Berkay Hakkı Savkay ile birlikte Renault 19 16S araçlarıyla Grup A üçüncüsü ve A7 sınıfında ise birinci sırada finise gelerek büyük bir basarı elde ettiler. Diger sporcumuz Serkan OKAN ise co-pilotlugunu yaptıgını Eytan Halfon’la birlikte Renault Clio Ragnotti’leriyle rallinin ilk ayagında mekanik bir problemden dolayı yarıs dısı kaldılar.

VIAPORT İstanbul Rallisi Cumartesi aksamı start aldıgı, VIAPORT Alısveris Merkezi’nde Pazar aksamı sona erdi.

Top