You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Ekrem Tezel – Burçin Korkmaz İkilisi Zaferle Tanıştı

Ekrem Tezel – Burçin Korkmaz İkilisi Zaferle Tanıştı

Forklift sektörünün öncü kuruluşu Tunç İstif,  yangın söndürme ekipmanlarının lider markası Ankara Çelik ve Sander Yapı sponsorluğunda, 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Ekrem Tezel-Burçin Korkmaz ikilisi, bu hafta sonu gerçekleştirilen VIAPORT İstanbul Rallisi’nde zaferle tanıştı.

İkili, Fiat Palio ile mücadele ettikleri N2 Sınıfı’nı birincilikle tamamladı ve şeytanın bacağını kırdı. Ege ve Kocaeli Rallileri’nde talihsiz bir şekilde yarış dışı kalan ekip, kendi evlerinde, İstanbul Rallisi’nde gerçek performanslarını sergiledi ve N2 Birincisi olarak yarışı bitirdi.

Ekrem Tezel-Burçin Korkmaz ikilisi, yarışı en yakın rakiplerinin 4 dk önünde tamamlayarak, kendi sınıflarında ciddi bir başarıya imza attı, sonraki yarışlar için moral kazandı.

Ekrem Tezel yarışı; “Uzun zamandır hedeflediğimiz bir sonuçtu ve amacımıza ulaştık” diyerek yorumlarken, Burçin Korkmaz da; “Katıldığımız tüm yarışlarda olduğu gibi bu yarışta da birincilik parolasıyla start aldık ve hak ettiğimiz birinciliği kazandık” dedi.

Ekrem Tezel-Burçin Korkmaz ikilisinin bundan sonraki yarışı, aynı zamanda Avrupa Ralli Şampiyonası’nın da bir ayağı olan 2010 Boğaziçi / Bosphorus Rallisi. Yarış, 23-25 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da organize edilecek.

Top