You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Luca Rossetti Türkiye’de

Luca Rossetti Türkiye’de

2008 Avrupa Ralli şampiyonu Luca Rossetti, ERC serisinin Türkiye ayağı olan Bosphorus Rally’de, yeni kurulan Türk yarış garajı olan Pegasus Racing’e ait son spec. Abarth Grande Punto S2000 ile start alacak.

Şu anda Avrupa Ralli Şampiyonası’nda lider durumda olan İtalyan pilot Rossetti, Abarth (Fiat grubu) takımının resmi iki pilotundan birisi. Michelin grubunun rallideki markası olan BF Goodrich’in lastik geliştirme pilotu olan Luca Rossetti’nin yeni kurulan bir Türk takımı olan Pegasus Racing ile yarışacak olması dünya basınının da ilgisi çekti. Şampiyonanın resmi sitesinde yapılan açıklamayı linkten okuyabilirsiniz: http://www.rally-erc.com/article.php?cont=571

23 Temmuz Cuma günü saat 16:00’da Bağdat Caddesi, Suadiye ışıklardan itibaren verilecek seramoni startı ardından geçilecek 2 etap ile Avrupa Şampiyonası yarışımız olan Bosphorus Rally başlamış olacak.  Cumartesi ve Pazar günü Anadolu yakası, Ömerli civarında koşulacak özel etapları takiben, Pazar günü saat 16:00 itibariyle yarış Pendik sahilde kurulu olan servis alanında sona erecek.

Luca Rossetti’nin kullanacağı Abarth Grande Punto S2000’in ve ralli organizasyonu ile ilgili genel haritayı ekte bulabilirsiniz.

Ralli ile ilgili tüm detayları organizasyonun resmi sitesi www.bosphorusrally.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Top