You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Boğaziçi Rallisi’nde İlk Günün Lideri Rossetti

Boğaziçi Rallisi’nde İlk Günün Lideri Rossetti

Avrupa Ralli Şampiyonası´nın beşinci ayağı olan Boğaziçi Rallisi Bağdat Caddesi´nde gerçekleştirilen görkemli sembolik start ile başladı. “Cadde”de büyük bir kalabalık eşliğinde yapılan törenin ardından otomobiller servis alanına dönerek benzin ikmali yapıp günün ve rallinin ilk etabı olan 16,76 km uzunluğundaki Deniz 1 etabına yöneldiler.

Luca Rossetti´nin 1. sırada etaba başlaması onun ilk etapta zorlu yol süpürme görevini de üstlenmesi anlamına geliyordu ancak elde ettiği derece kendisini daha sonra geride bırakan Maclej Oleksowicz´in 10 dk 11,7 saniyelik derecesinden sadece 1.3 saniye daha yavaştı. Castrol Ford Team Türkiye adına Yağız Avcı ise liderin 2.3 saniye gerisinde ilk etabı zirvede tamamlayan Türk sürücü oldu.

İkinci etap olan Mudarlı 1´de ise Luca Rossetti 13:39.9 saniyelik derecesi ile liderliği yeniden ele geçirdi. Yağız Avcı bu etapta hem en iyi ikinci dereceye imza attı hem de genel klasmanda ikinci sıraya yükseldi. Günün ve rallinin ilk etabında en hızlı isim olan Maclej Oleksowicz ise ikinci etapta liderden 14.3 saniye daha kötü bir dereceye imza atarak üçüncü sıraya geriledi.

Günün ilk sürprizi otomobilinin sol arka süspansiyonuna zarar vererek yarış dışı kalan, ilk kez Mitsubishi Evo X ile yarışan Fatih Kara oldu.

Luca Betti de çok gerilere düştü. İkinci etapta, iki kez lastik ve patlatan ve arka tamponu da zarar gören pilot, etabı yaklaşık 29 dakikada tamamlayabildi.

Yarışla ilgili tüm gelişmeler ve haberler Boğaziçi Rallisi’nin resmi internet sitesi olan www.bosphorusrally.com adresinden edinilebilir.

Top