You are here
Home > WORLD > WRC > Dani Sordo İngiltere Yolunda

Dani Sordo İngiltere Yolunda

İspanyol pilot Dani Sordo her geçen gün Citroen’den uzaklaşıyor. Sordo’nun ülke değişikliği yapıp Ford WRT’nin olduğu İngiltere’ye gitmesi bekleniyor. Tek sorun M-Sport’un sadece iki pilot için bütçesinin olması, ve bu iki pilotluk kadronun da Mikko Hirvonen ve Jari-Matti Latvala ile dolu olması. Malcolm Wilson takıma 3. pilotun katılmasını istiyor ve Sordo özellikle asfalt yetenekleriyle ön plana çıkıyor.

Wilson, Sordo’ya daha önce de Ford’a gelmesi için teklifte bulunmuş ancak Sordo Citroen’de kalmayı seçmişti. Sordo Ford’la para konusunda hiç konuşmadıklarını, ancak mevcut bütçe durumuyla ancak yeni bir sponsor bulmamız durumunda yeni Ford Fiesta WRC ile etaplarda yer alma şansım olabilir, dedi.

Tecrübeli pilot Citroen takımındaki ilk WRC zaferini almak için artık tek bir şansa sahip, gelecek hafta düzenlenecek olan Wales Rally GB. Sordo ayrıca Citroen’den gelecek sezon için çok beğenmediği bir teklif aldığını da ekledi. Sordo Citroen ile tam sezon kovalayabilmek için yaklaşık bir milyon Euroluk bir sponsor bulmak zorunda.
Son seçenek olan Mini ile yarışmayı ise “2011 yılında sadece 6 rallide start alacaklar.” diyerek uygun bulmadığını belirten pilotun durumu Wales Rally GB sonrası netleşecek.

Haber: OZAN EMRE YAZICI

Top