You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Tezcan Dalfidan, 2. Yarış İçin İddialı

Tezcan Dalfidan, 2. Yarış İçin İddialı

2010 Avrupa Kültür Başkent İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışını, N2 Sınıfı ikincisi olarak tamamlayan Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi, 2. yarış için daha iddiali. Önceki yarışta yaşadığı teknik problemler sebebiyle zaman kaybeden Dalfidan, bu yarışta gerçek performansını sergilemeyi umuyor.

Türkiye Ralli Şampiyonları’ndan Volkan Işık tarafından keşfedilen ve yetiştirilen Tezcan Dalfidan, geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen Eskişehir Rallisi’nde ilk kez pilot koltuğuna oturdu ve yine yarıştığı N2 Sınıfı’nda zafere uzanan isim oldu. İlk rallisinde yarış kazanan Dalfidan, dikkat çekici zamanlara imza attı.

Bursa’da yaşayan ve bir go-kort pisti işleten Tezcan Dalfidan, aynı zaman Karsan-Peugeot’da test pilotu olarak görev yapıyor.

2010 Avrupa Kültür Başkent İstanbul Ralli Şampiyonası’nda Bursalı otobüs ve minibüs ekipmanları üreticisi olan Revar Oto Yan Sanayi ve Buttim Park CanCan Karting sponsorluğunda yarışan, Tezcan Dalfidan, Volkan Işık’ın direktörlüğünü yaptığı DeltaSport desteğinde Fiat Palio ile yarışıyor.

İstanbul Otomobil Kulubü / İSOK tarafından organize edilen, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası, bu haftasonu düzenlenecek olan, 2. yarışla devam ediyor. Rallinin startı, 11 Kasım Cumartesi akşamı saat 18:00′de Pendik Kurtköy’deki VIAPORT Alışveriş Merkezi içerisindeki Gençlik Meydanı’ndan verilecek.

Yarışın etaplarıysa, 12 Aralık Pazar günü koşulacak. Ekipler, VIAPORT içerisinde özel olarak hazırlanan toprak zeminli özel seyirci etabını, Karadeniz sahilindeki Riva ve Cumhuriyet etaplarını 2′şer kez geçerek, toplamda 235 km yol katedecekler.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı 25-26 Aralık tarihlerinde koşulacak.

Yarışla ilgili bilgi ve detaylı sonuçlara www.isok.org.tr’ den ulaşabilir, tüm gelişmeleri www.ralliturk.net adresinden takip edebilirsiniz.

Top