You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Tezcan Dalfidan’dan Çifte Kupalı Zafer

Tezcan Dalfidan’dan Çifte Kupalı Zafer

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından organize edilen Avrupa 2010 Kültür Başkenti, İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı 11-12 Aralık tarihlerinde düzenlendi.

Soğuk ve zorlu hava koşullarına karşın yarış, 11 Aralık günü VIA/PORT Alışveriş Merkezi içerisindeki Gençlik Meydanı’ndan başladı. 12 Aralık Pazar sabah VIA/PORT Özel seyirci etabı ile güne başlayan ekipler Riva ve Cumhuriyet etaplarını da ikişer kez geçerek finişe geldiler.

2010 Avrupa Kültür Başkent İstanbul Ralli Şampiyonası’nda Bursalı otobüs ve minibüs ekipmanları üreticisi olan Revar Oto Yan Sanayi ve Buttim Park CanCan Karting sponsorluğunda yarışan, Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi, şampiyonanın 2. yarışında mükemmel bir performans sergileyerek ralliyi N2 Birincisi, Gr.N Üçüncüsü ve Genel Klasman Sekizincisi olarak tamamladı.

Dikkat çekici zamanlara imza atan ekip, şampiyonada N2 Birinciliği’nin en büyük adayı durumuna geldi.

Tezcan Dalfidan yarışı şu sözlerle değerlendirdi; “Yaşadığımız 1-2 soruna rağmen, hızımızda azalma olmadı ve hedeflediğimiz yerde yani birincilikle yarışı tamamladık. Son yarışı da zaferle kapatıp, şampiyonayı N2 Birincisi olarak bitirmeyi hedefliyoruz.”

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı 25-26 Aralık tarihlerinde koşulacak.

Yarışla ilgili bilgi ve detaylı sonuçlara www.isok.org.tr’ den ulaşabilir, tüm gelişmeleri www.ralliturk.net adresinden takip edebilirsiniz.

Top