You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Alper Ekmekçioğlu, 2.Yarışta Finişe Ulaşamadı

Alper Ekmekçioğlu, 2.Yarışta Finişe Ulaşamadı

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından organize edilen Avrupa 2010 Kültür Başkenti, İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı 11-12 Aralık tarihlerinde düzenlendi.

Soğuk ve zorlu hava koşullarına karşın yarış, 11 Aralık günü VIA/PORT Alışveriş Merkezi içerisindeki Gençlik Meydanı’ndan başladı. 12 Aralık Pazar sabah VIA/PORT Özel seyirci etabı ile güne başlayan ekipler Riva ve Cumhuriyet etaplarını da ikişer kez geçerek finişe geldiler.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonasına; BorPower, Yokohama, Yıldırım Sigorta ve Notebook Tamir Merkezi’nin sponsorluk desteğiyle katılan Alper Ekmekçioğlu ve co-pilotu Sedat Bostancı, Opel Corsa GSI otomobilleriyle bu kez sorunlar yaşadı. Motorda yaşadıkları problemler sebebiyle zaman kaybeden ikili, yarışı bitiremedi.

Alper Ekmekçioğlu; “Birinci yarışa göre daha zor hava koşulları vardı. Ancak co-pilotumla güzel bir uyum yakaladık, araca alıştık ve aracımızdan daha güçlü araçlara sahip olan rakiplerimizle mücadele etmek çok zevkliydi ve sınıfımızda birinciliğe çok yakınken talihsiz bir mekanik arıza bizi yolda bıraktı. Ama şunu gördük ki, alt yapısı sağlam ve güzel olan bir araca sahibiz bu aracın limitleri bizi çok daha iyi yerlere getirecek.” derken, Sedat Bostancı; “Parkur ilk yarışa göre biraz daha kaygandı. Kaygan yerlerde dikkatli, kuru bölümlerde hızlı olmayı planlamıştık. Alper’le iyi bir uyum yakaladık. Toprak tecrübesi az olmasına rağmen aracımızın gücünden kaynaklanan dezavantajımızı pilotajla kapatmak niyetindeydik. Bu düşüncelerimizi de başarıyla uyguladık ve sınıfımızda 1.liği almaya çok yakınken 5. etabın finişine 300 metre kala motordaki arıza sebebiyle yarışdışı kaldık. Ne yazık ki bu mekanik bir spor ve kazanmak için finişe gelmek gerekiyor. Şimdi önümüzdeki yarışlar için aracımızı en iyi şekilde  hazırlamaya çalışacağız.” diyerek, yarışı değerlendirdi.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonasının üçüncü yarışı 25-26 Aralık tarihlerinde koşulacak.

Yarışla ilgili bilgi ve detaylı sonuçlara www.isok.org.tr ‘ den ulaşabilir, tüm gelişmeleri www.ralliturk.net adresinden takip edebilirsiniz.

Top