You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Menderes Okur-Aras Dinçer 2010 İstanbul Ralli Şampiyonu Oldu

Menderes Okur-Aras Dinçer 2010 İstanbul Ralli Şampiyonu Oldu

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın 3. ve son yarışı, 25-26 Aralık tarihlerinde İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından organize edildi.

Şampiyona’nın ilk yarışı 27-28 Kasım tarihlerinde düzenlenmiş ve ilk yarışın galibi Mitsubishi ile yarışan Menderes Okur- Aras Dinçer ikilisi olmuştu. Aralık ayının ilk haftası yapılan ikinci yarışta Fiat Grande Punto pilotu Ünal Şenbahar – Cem Bakançocukları podyumun ilk basamağında yer aldı.

Son yarış kıyasıya bir şampiyonluk mücadelesine tanık oldu ve iki Tok Sport pilotu arasındaki bu mücadelenin galibi, yarışı ikinci sırada bitiren Menderes Okur- Aras Dinçer oldu. 3. ve son yarışın galibi Murat Bostancı-Bahadır Gücenmez olurken Ünal Şenbahar 5. etapta yarış dışı kaldı ve şampiyonayı ikinci sırada tamamladı. Yarışın lideri Murat Bostancı aynı zamanda Gençler Birinciliği’nin de galibi oldu. Podyumun son basamağında ise Mitsubishi EVO pilotları Hakan Kargın- Burçin Korkmaz ikilisi yer aldı.

55 otomobilin kayıt yaptırdığı yarışta 53 otomobil start aldı ve 32 otomobil finişe ulaştı.

Bu yarışta Simin Bıçakçıoğlu bayanlar kupasını kaldırırken yarış sonunda sonunda Burcu Burkut Erenkul Bayanlar Şampiyonluğu’nu ilan etti.

Şampiyonanın Gençler Birincisi, üç yarış başarılı bir grafik çizen, A7 kategorisinde Ford Fiesta ile yarışan Bora Kabatepe oldu.

Klasik kategorisinde Anadol STC ile yarışan Erdal Tokcan – Duygu Deniz şampiyon olurken, Grup H’in birincisi Ümit Kemal Coşkun oldu.

Şampiyonaya toplam 16 kadın sporcu katılım gösterdi.

Yarış sonunda Menderes Okur oldukça mutluydu ve şunları söyledi: “ Şampiyon olduğumuz için çok mutluyum, güzel bir şampiyona geçirdik. Co-pilotum Aras Dinçer’le bu şampiyonluğu çok istemiştik. Rekabet de harikaydı. Ünal Şenbahar’ı da tebrik ederim. Ayrıca harika bir şampiyona organize eden İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK’u tebrik ederim.”

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Hilmi Orbay ise. “ Sportif mücadelenin en üst seviyede ve her kategoride yaşandığı bu şampiyona sonunda ekip olarak bizler de çok mutluyuz. Tüm sporcularımızı tebrik ederim. Başarıyla organize ettiğimiz bu şampiyonada bize destek veren başta Avrupa Kültür Başkenti Ajansı olmak üzere, VIA/PORT, VIA Hotel, İTO, Fiat ve Ford’a teşekkür ederiz.” dedi.

Cumartesi akşam 16:00’da başlayan yarış, VIA/PORT alışveriş merkezinin içinden start aldı. Toplamda 48,80 Km özel etap mesafesinde yarışan pilotlar, Pazar günü 17:00’da finişe geldi.

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nın tüm yarışları ile ilgili bilgi ve detaylı sonuçlara www.isok.org.tr den ulaşabilirsiniz.

Top