You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Üniversiteliler Gordion’da Tam Gaz Yol Alacak

Üniversiteliler Gordion’da Tam Gaz Yol Alacak

Gordion Alışveriş Merkezi, ANOK tarafından düzenlenen  “2011 Motorsporları Haftası” ile,  26 Şubat – 6 Mart 2011 tarihleri arasında heyecanlı ve ilginç bir etkinliğe ev sahipliği yapacak

Düzenlenecek Motor Sporları Haftası çerçevesinde Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından Gordion Karting Pisti’nde 28 Şubat – 5 Mart 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan “ANOK 2011 Ankara Üniversitelerarası Karting Şampiyonası” çok sayıda üniversite öğrencisini ağırlayacak.  Yarışmaların ödül töreni 5 Mart 2011, Cumartesi günü gerçekleşecek.

Öğrencilik hayatlarında yoğun ve stresli bir tempoya sahip olan üniversiteli gençler, bütün yeteneklerini düzenlenecek bu yarışta gösterecekler. Bilkent Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi, Kara Havacılık Okulu ve Çankaya Üniversitesi’nden öğrencilerinin katılacağı yarışlarda kazanlara kupa ve çeşitli hediyeler verilecek.

Gordion Alışveriş Merkezi’nde sadece 20 TL ve üzeri alışveriş yapan herkes Castrol Ford Team Türkiye bünyesinde 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası Grup A Birinciliğini elde etmiş Ford Fiesta R2’nin simülatör versiyonunda yarışma şansına sahip olacak. Simülatörde 9 gün boyunca derece yaparak ilk 10’a girenlere Castrol Ford Team Türkiye’den co-drive hakkı  ve ANOK’tan simülatörde 9 gün boyunca en iyi derece yapan kişiye ücretsiz ralli eğitimi verilecek.

Motor Sporları Haftası boyunca Gordion Alışveriş Merkezi’nde çeşitli branşlarda Türkiye Şampiyonluğu elde etmiş otomobiller sergilenecek. Türkiye’de ilk defa Gordion Alışveriş Merkezi’nde açılacak olan profesyonel motor sporları fotoğraf sergisinde ise Çağlar Süren, Gürkan Çağlar, Harun Özdemir ve Arman Bedikyan’ın çok özel fotoğrafları yer alacak. Ayrıca Gordion Alışveriş Merkezi’nde 80 araçlık otomobil sporları temalı model araçlar sergisini ve AVM içerisinde özel olarak hazırlanan pistte radyo kontrollü araçların şovlarını görebileceksiniz.

Motorsporları Haftası kapsamında 6 Mart 2011, Pazar günü saat 16:00’da Castrol Ford Team Türkiye pilotlarının katılacağı imza günü ve söyleşi gerçekleşecek. Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, 2010  Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası Co-Pilotlar Şampiyonu Bahadır Gücenmez, 2008 Fiesta Sporting Trophy International Şampiyonu – 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası Grup A ve Sınıf 6 Birincisi Emre Yurdakul, 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası Grup A ve Sınıf 6 İkincisi Orhan Avcıoğlu ve 2010 Türkiye Ralli Şampiyonası Genç Sürücüler İkincisi Onur Vatansever, sevenleriyle Gordion Alışveriş Merkezi’nde bir araya gelecekler.

Top