You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Oyman Atabay’dan Kulüpler Birliği Platformu Hakkında

Oyman Atabay’dan Kulüpler Birliği Platformu Hakkında

Sevgili Başkan;

Sizlere bu federasyonun misyonunu tamamladığını artık tüm spor camiamızın kucaklayacağı, sizlerin öneri ve onaylarınız ile iş başına getireceğimiz yeni bir yönetimin gerekliliğini son zamanlarda defalarca ifade etmiştik.

İşte görüyorsunuz;

Gerek mali kongre esnasında, bir tek konuşmacının bile çıkıp muhalif olan bizlerin yapmış oldukları eleştirilere cevap vermemesi, gene federasyonun ödül töreni öncesi yapmış olduğu  Kulüpler toplantısında, hiçbir itiraza ve muhalefete izin vermeyip konuşmalarını engellemesi, görüldüğü gibi bu federasyonun tamamen bittiğinin bir göstergesidir.

Otomobil sporları ile ilgili tüm basın ve yayın kuruluşlarında da çıkan yazılar sizlere federasyonun geldiği konumu değişik ve farklı bir görüş ile açıkça ifade etmektedir.

Yalan ve dolanlar artık federasyonu destekleyen kulüpleri bile aldatamamaktadır.

Gerek mali kongre sonrasında gerekse ödül töreni arkasından bizi arayan kulüp başkanlarıma söylediklerimizi, bir kez daha hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Bizler ve bizimle birlikte hareket eden arkadaşlarımız, hiç bir şekilde federasyonun yeni oluşturulacak olan yönetiminde hiç bir kademesine talip değiliz.

Bizler bu sporun kurucuları, zamanında; en alt görevden en üst göreve kadar, gözetmeninden, yarışçılığa , spor komiserinden, federasyon başkanlığına kadar her kademesinde görev yapmış olan neferleriyiz.

Sporumuzu, hiçbir şekilde hiç kimsenin çıkarları için kullanmasına müsaade etmeyen ve etmeyecek olan kişileriz.

Sizlerin öneri ve istekleriniz doğrultusunda oluşturduğumuz; “KULÜPLER BİRLİĞİ PLATFORMU”  hayatiyet kazanmıştır.

Hazırlanmış olan internet sayfamız  www.kuluplerbirligi.com hizmetlerinize açılmıştır.

Bu site tamamen sizlerin; görüş , istek, beklenti, eleştiri ve tavsiyelerinizin seslendirileceği, bir platform olacak, aynı görüş ve beklentileri olan Kulüplerimizin seslerinin daha gür ve etkili çıkmasını sağlayacaktır.

Söz konusu platformun bir idari yapısı olacak, yönetimine talep eden kulüp temsilcileri katılabilecektir.

Platform ile ilgili her türlü bilgi platformun ana sayfasında yer almıştır.

Sizden ricamız bu adrese, kulüp üyelerinize yerel gazetelerinize ve çevrenizdeki sporumuza ilgi duyan kişilere iletmenizdir.

Federasyon tarafından yok sayılan ve yapılan son mali kongreye davet edilmeyen kulüpler; (Bu kulüpler 2008 yılı genel kurulunda şu andaki başkana oy vermişlerdi. 2010 Mali Kongresi’nde red oyu kullanacakları düşünülerek davet edilmediler) her ne sebeple yok sayıldılarsa, platform olarak varsa eğer eksiklikleri tamamlanıp tekrar eskiden olduğu gibi federasyonun kayıtlarına alınması sağlanacak, federasyonun söz verip hiçbir şekilde desteklemediği organizasyonlarına Kulüpler Birliği Platformu tarafından her türlü katkıda bulunulacaktır.

Bizler federasyonumuzun şimdiki yönetimine mualif olan bir birlikteliğiz ve bu yönetimi değiştirmek konusunda her türlü yasal zeminde hakkımızı dün olduğu gibi bu gün de, yarın da arayacağız.

Camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.

Saygı ve Sevgiler

Kulüpler Birliği Platformu Kurucu Üyeleri
Satvet Çifçi   –   Oyman Atabay

Top