You are here
Home > TURKEY > Rallikros > Akdeniz Kupası Otokros Heyecanıyla Başlıyor

Akdeniz Kupası Otokros Heyecanıyla Başlıyor

Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından 2011 sezonu içerisinde mahalli ralli, mahalli tırmanma ve mahalli otokros şeklinde koşulması planlanan Akdeniz Kupası’nın ilk yarışı olan “Akdeniz Kupası Antalya Otokros Yarışı” 26-27 Mart 2011 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Dünya Ralli Şampiyonası Eski Özel Seyirci Etabı’nda gerçekleştirilecek.

Hafta sonu koşulacak olan yarışın idari ve teknik kontrolü 26-27 Mart tarihlerinde saat 08.00-09.00’da Otokros parkurunda yapılacak. Yarış, saat 09:30’da antrenman ve sıralama turları ile başlayacak olup antrenmanlar 2 tam tur şeklinde olurken, seedinglere 1 iç – 1 dış olarak start verilerek, toplam zaman baz alınacaktır. Sıralama seansının ardından çiftli kalkış usulüne göre pilotlar kategorilerinde dereceye girmek için parkura çıkacaklar.

Yarışta sürpriz olarak historiclerden Murat 131’in Antalya’da ki parkurda ilk defa yer alması için hazırlıklar devam etmektedir.

Ödül töreninin ise; saat 17.00’de duyurulması planlanan neticelerin ilanından hemen sonra yapılacaktır.

Şampiyona ile ilgili AMK Başkanı Hakan İpkin şunları söyledi; “2011 yılı içerisindeki bütün organizasyonlarımız tamamen 2012 yılı için hazırlık niteliğindedir. Bunun yanında otomobil sporunun Antalya ayağının yeniden Türkiye Spor Başkenti olması amacıyla gerekli çalışmalar için elimizden geleni yapacağız. “Otomobilsporu gerçekten spor mu değil mi ?” polemiğinin artık kırılması gerektiğini ve her yaştan, her kesimden kişilerin sporda yer alabileceğini AMK olarak herkese hitap etmeye çalışacağız. Akdeniz Kupasının ilk yarışı olması sebebiyle eksiklerimiz olabilir, önemli olan eksiklerin giderilmesi için gerekenleri yaparak Antalya’ya yakışır bir organizasyon yapılmasının amaçlanması. Bu yarış sadece AMK’nın değil tüm Antalya’nın yarışıdır. Otomobil ve Otomobilsporu seven bütün herkesi Uncalı’da ki parkura bekliyoruz.”

Yarışla ilgili detaylara www.amk-tr.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Top