You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Kulüpler Birliği Soruyor

Kulüpler Birliği Soruyor

Son günlerde federasyonun “Olağanüstü Genel Kurul”a çağırılması konusunda birçok kulüp ve delege ile yapmış olduğumuz toplantılar, tahmin ettiğimiz gibi yoğun bir atmosferde  gerçekleşmekte, fikir birliğimiz pekişmektedir.

Federasyon’un yapmış olduğu, Olağan Mali Genel Kurul’da federasyon yönetimini nezaketen aklayan kulüplerimiz, artık mevcut yönetimin bir an önce değişmesi konusunda ısrarlı. Federasyona  delegeler tarafından gönderilen ihtarnameleri bu haftadan itibaren yayınlayacağız.

Bu arada, güncel konuları irdeleyerek, sporumuzun gelmiş olduğu durumu gözler önüne serelim.

Tüm branşlarda kaç tane sporcumuz kalmış? Kaç yarış otomobili kalmış? Kimler gitmiş, kimler kalmış bir bakalım.

Mesela Pist yarışları ;

Geçtiğimiz günlerde yapılan Türkiye Pist Şampiyonasına katılan yarışmacı sayısı  kaç? Koskoca pistte kategorilerde start alan yarışmacı sayısı kaç?

Sayın Başkan; kulüpleri, sporcuları, takımları küstüre küstüre nereye varacaksın?

Mesela  Off-Road  yarışları;

Muharrem Çelik  Federasyon yönetimine karşı olan  tavrını koruyor “16”  yarışçı ( ki şu anda, aktif müsabıklar) başkanlarına saygı ve sevgilerinden, kulüplerinin yönetiminin kararlarını bekliyorlar. Kendileri  ile yani, Andoff ile müşterek hareket etme konusunda kesin kararlı olan ve en kısa süre içinde gereğini yapma konusunda ısrarlı olan Bursa Off – Road kulübü başkanı,  Sevgili  Dr. Ömer Burç,  maalesef federasyondaki bir takım arkadaşlar ile olağan  kişisel ilişkilerini ön plana çıkararak, Andoff ve dolayısı ile off road camiasına verdiği sözleri unutmuş gibi mi gözüküyor?

Acaba  doğru mu?

Biz öyle olmadığına inanıyoruz.  Bizce bugün,  koskoca bir kulüp olan BASK tek bir kişinin iradesine teslim olamaz ve olmamalıdır. Ayrıca da bildiğimiz ve çok iyi tanıdığımız yönetim kurulu üyelerinin her biri kendilerine göre gerek iş hayatlarında  gerekse sosyal hayatlarında  gayet başarılı olan kişilerdir, kendi iradelerine müdahale edilmesine izin vermezler.

Bu arada; İSOFF Kulübü de bu yıl ulusal yarış yapmıyor, ne olacak şimdi? Bu sene Off-Road yarışları yapılamayacak mı? Yoksa , Off Road yarışları ile ilgili ortalıkta dolaşan saçma sapan dedikodulara mı inanalım ? Bu dedikoduları biz  burada açıklamaktan bile utanırız , Koskoca  otomobil sporları camiası o kadar küçülmedi.

Mesela Ralli yarışları;

Kaç tane takım kaldı ?

Citroen nerede?
Fiat nerede?
Hyundai nerede?
Opel nerede?
Renault nerede?
Peugeot bu yıl devam edecek mi?
Allahtan Ford takımı var !

ST Racing
Man Filitre
İnci Akü
Vodafone
Delta

NERELERDELER ?

Koskoca Sponsorlar

Mobil
Shell
Petrol Ofis

NEREDELER ?

Bunlar şu anda aklımıza gelenler, hatırlamadıklarımız neredeler? Kendi imkanları ile yarışan yarışmacı sayısı kaç olacak peki? Arkadaşlar bu soruların cevabı federasyon da yok, bizler de bu sebeplerden dolayı yönetimin bir an önce değişmesi gerektiğine inanıyoruz.

Başkan adayı Sayın Satvet Çifçi nin gelecek ile ilgili projelerini, sporumuzun, sporcularımızın, takımlarımızın ve kulüplerimizin geleceklerinin nasıl şekilleneceğini çok yakında Kulüpler Birliği’nin internet sayfalarında okuyacaksınız.

Saygı ve Sevgilerimizle

Kulüpler Birliği Platformu
www.kuluplerbirligi.com

Top