You are here
Home > WORLD > ERC > Madeira’da Magalhaes Açık Ara Kazandı

Madeira’da Magalhaes Açık Ara Kazandı

2011 sezonunda IRC takviminde yer alan fakat geçtiğimiz aylarda takvimden çıkarak sadece ERC ve Portekiz Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Madeira Rallisi geçtiğimiz haftasonu koşuldu.

Yarışın baştan sona iki kez ERC şampiyonu Luca Rossetti ve yerel yetenek Bruno Magalhaes arasında geçmesi otoriteler tarafından tahmin ediliyordu.

Yarışa hızlı başlayan Rossetti ilk özel etabı kazandıktan sonra Magalhaes’in ataklarına karşı koymakta zorlandı ve beşinci özel etapta lastik patlatarak gerilere düştü.

Mücadele dahil olan yerel başka bir pilot olan Vitor Sa da, Magalhaes’in arkasında ikinciliğe yerleşti.

Genel klasmanda üçüncü ve ERC sınıfında lider giden Rossetti yarışın kalanında risk almayarak maksimum puanları topladı.

Yarışın sonunda podyumun en üst basamağındaki isim Magalhaes, “Güzel bir haftasonu oldu. Luca ile çetin bir mücadele içine girmiştik ki lastik patlatması tempomuzu düşürmemize sebep oldu. Evimizde kazanmak güzel” derken, yarışın üçüncüsü Rossetti, “Madeira hep şanssız olduğum bir yarış. Bu seferde erken patlattığımız bir lastik yarışa maloldu. Ama ERC için alınacak en yüksek puanları topladık.” dedi.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki ayağı 26-28 Ağustos tarihlerinde koşulacak ve IRC takvimine dahil olan, Orta Avrupa’nın en çekişmeli yarışlarından biri olan Barum Zlin Çek Rallisi olacak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top