You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > ES-ES İçin Gazlıyoruz

ES-ES İçin Gazlıyoruz

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ESOK’un organize ettiği Eskişehir Rallisi, bu yıl ilk defa Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olara koşulacak. Türkiye’nin en iyi pilotlarının yarışacağı ralli, 1 Ekim’de ESPARK AVM’den start alacak. 1-2 Ekim tarihlerinde, şehirden sadece 10-15 dk mesafede ulaşabilecek kadar şehre yakın olarak organize edilen Eskişehir Rallisi, bu özelliğiyle seyirci rekoru kırmayı hedefliyor.

Eskişehirspor Ralli Takımı da kendi seyircisinin önüne çıkmak için gün sayıyor. Kocaeli Rallisi’nde kendi sınıfları olan Sınıf 7’yi kazanan, Hakan Uçucu – Orkun Demir ikilisi, rakiplerinin de puan alamaması sonucunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda iddialı konuma geldi. Kendi evinde yarışmanın avantajını kullanmak isteyen ikili, tüm ES-ES sevdalılarını formaları, bayrakları ve atkılarıyla ESPARK AVM’ye ve yarış etaplarına bekliyor.

Bir takıma gönül vermiş taraftarların, bir ralli takımı kurması Türkiye’de bir ilk. İlklerin takımı Eskişehirspor, en son şampiyon oldukları İstanbul Mahalli Ralli Şampiyonası2nmın son etabında taraftarlar anlaşarak, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiş, etabın içinde taraflarıyla birinciliklerini kutlamıştı. Ardından geçen yılki Bursaspor maçı öncesi kupa sevinçlerini Atatürk Stadı’nda taraflarla paylaşan ikili, Eskişehir Rallisi’nde araç kamerasından çekilmiş etap görüntülerimni yine maçlardan önce stadta paylaşmak istiyor.

1-2 Ekim günleri, tam bir ES-ES haftasonu olacak. 2 gün boyunca motor sesi ve yanık lastik kokusuna doyacak olan Eskişehir halkı, ekibine destek olduktan sonra Atatürk Stadı’nın yolunu tutacak.

Top