You are here
Home > NATIONAL > Selami Sezer Akerman’dan Kupayla Döndü

Selami Sezer Akerman’dan Kupayla Döndü

Selami Sezer yönetimindeki Türk Ralli Ekibi, altı etaplık Ukrayna Ulusal Liman Kupası Kubok Limanov Rallisi’nin 5.etabı olan ve 17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Akerman Rallisi’nden üçüncülük alarak kupayla döndüler.

Oldukça çetin geçen rallide bir çok araç yarış dışı kalırken Rallicilerimiz de lastiklerinin parçalanması sebebiyle 9km. boyunca disk üzerinde gittiler.

Yarışla ilgili sorulamızı yanıtlayan Selami Sezer, “Bu yıl düzenlenen Liman Kupası yarıştığımız en zor Liman Kupası oldu diyebilirim. Akerman’da çok çetin şartlar altında yarıştık, ikinci etapta yaklaşık ikinci kilometrede yoldaki kasis sebebiyle havalanınca, yola geri temas sırasında aracın sol ön lastiği parçalandı, ve servis alanına kadar 9km. boyunca çelik disk üzerinde gittik, çok zorlu mücadele oldu, canla başla yarıştık ve sonuçta P-7 Klasmanımızda üçüncülük kupasıyla yarışı tamamladık.

Yarış ile ilgili genel olarak konuşmam gerekirse organizasyona gösterilen ilgiden çok memnun olduk, gerek basın gerekse destekleyenlerimiz bizi yalnız bırakmadı, bu arada bize jest olarak Shapovalov Rally Team’in tecrübeli yardımcı pilotu olan Ukraynalı Karavan Boris, bu yarışta gönüllü olarak yardımcı pilotumuz oldu, kendisi bütün yol notlarını gayet düzgün bir biçimde yarış boyunca Türkçe olarak okudu, hem  bizimle yarışması hem de yol notlarının Türkçe okunuşlarını ezberlemesi bizi çok şaşırttı ve aynı zamanda sevindirdi.

Bildiğiniz üzere Liman Kupasını yarışlarının organizasyonu Odesa Otomobil Kulübü başkanı ve aynı zamanda eski ralli şampiyonu Viktor Şapovalov’un da üyesi olduğu bir komite tarafından gerçekleşmekte, kendisi bir Türk dostu ve aynı zamanda benim eski bir dostum olarak, her yarışta bize ellerinden gelen her türlü teknik servis imkanlarını ve moral  desteğini bize sunmakta, kendisine daima teşekkür borçluyuz.

Başlangıç alanı olan aynı zamanda eski bir Osmanlı Kalesi olan Akerman Kalesi’nd ve de yarış içinde, izleyenlere elimizden geldiği kadar Türk mutfağindan lezzetli ikramlarda bulunmaya gayret etmiştik, bize ikramlardan çok memnun kaldıklarını söylediler, servis çadırımıza bizi şahsen ziyarete gelen Belgrad Dnistrovsky Belediye Başkanı ve belediye yetkilileri bize güzel dileklerini ilettiler.  Sonuçta çok zorlu geçen ve mutlu noktalanan bir etap oldu. Ben ve ekip arkadaşlarımız alınan sonuçtan çok memnunuz, Liman Kupası genelinde derece alma şansımız halen mevcut, son yarış her şeyi gösterecek.

Aracımızın hasarlarını giderip, 1-2 Ekim 2011 tarihlerinde Nikolayev’de gerçekleşecek son yarışla bu yılki Liman Kupası serüvenimiz bitiyor, herkesi önümüzdeki ralliye bekliyoruz,  size ve şahsınızda bütün destekleyenlerimize gönülden teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Top