You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > NEO MOTORSPOR’un Eskişehir Çıkarması

NEO MOTORSPOR’un Eskişehir Çıkarması

Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı verilen kısa aranın ardından, Eskişehir’de devam ediyor. Şampiyonanın 6. ayağı olan KYK Eskişehir Rallisi’yle, mücadele asfalta taşınıyor. Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen KYK Eskişehir Rallisi, 1 Ekim Cumartesi günü saat 14:00′da ESPARK AVM’den verilecek startla başlayacak.

Hayaller Gerçektir ve Liqui Moly’nin ana sponsorluğunda yarışan NEO MOTORSPOR; adeta Eskişehir çıkarma yapıyor ve 10 otomobille Eskişehir Rallisi’nde mücadeleye hazırlanıyor. Sezonun en yüksek katılımıyla Eskişehir giden NEO MOTORSPOR ekipleri, yarışa damgalarını vurmak istiyor.

• Tezcan Dalfidan / Eda Özer – Ford Fiesta ST
• Simin Bıçıkçıoğlu / Afşin Baydar – Ford Fiesta ST
• Buğra Banaz / Şahin Yılmaz – Ford Fiesta ST
• Onur Sürmeli / Serkan Okan – Ford Fiesta ST
• Serhan Türkan / Taner Oylukan – Ford Fiesta ST
• Furkan Atik / Haldun Atik – Ford Fiesta ST
• Can Altınok / Gökay Gökşen – Fiat Palio
• Okan Karaçam / Celal Kırdar – Fiat Palio
• Yaşar Abay / Mehmet Köleoğlu – Fiat Palio
• Ümit Kemal Çoşkun / Selim Özerol – Alfa Romeo 156

NEO MOTORSPOR Takım Direktörü Adil Küçüksarı; “Mücadele ettiğimiz 4 toprak ralliden sonra asfalta tekrar geri döndük. 10 ekibimizle birlikte; finiş, kürsü, kupa ve puan hedefiyle Eskişehir’e gidiyoruz. Yarışmacılarımızın başarısı için, bu yarış öncesi yoğun bir hazırlık sürecinden geçtik. Bunun meyvesini yarışta alacağımızı düşünüyorum. Tüm ekiplerime, sorunsuz, bol kupalı ve puanlı bir mücadele diliyorum.” dedi.

KYK, ESPARK ve BANAZ etaplarını bir kez geçip, ilk günü tamamlayacak olan ekipler, Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü içerisinde kurulacak olan servis alanında, otomobillerine bakım yaptıktan sonra ilk günü tamamlayıp kapalı parka girecek.

2 Ekim Pazar günü yarışa devam edecek olan ekipler, yine KYK, ESPARK ve BANAZ etaplarını 2 defa geçtikten sonra ralliyi tamamlamak için bir kez daha ESPARK AVM’nin yolunu tutacak ve start aldıkları ESPARK AVM’de bu kez finish takına çıkıp, ralliyi tamamlayacak.

İlk otomobilin saat 15:33′te finish takına çıkacağı ESPARK AVM, bu kez zafer kutlaması sahne olacak.

KYK Eskişehir Rallisi’nde ekipler, 2 gün boyunca 130 km’si özel etap olmak üzere toplamda 267 km mesafe katedecekler.

KYK Eskişehir Rallisi’yle ilgili tüm gelişme ve haberleri Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ESOK’un resmi web sitesi, www.esok.org.tr adresinden ve yarışın resmi web sitesi www.eskisehirrallisi.com adresinden takip edebilirsiniz.

Top