You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Gölge Yazar; “Uyku Tutmadı Gece”

Gölge Yazar; “Uyku Tutmadı Gece”

Sayın Mümtaz Tahincioğlu ile ekibini gereksiz yere mi eleştirip, yeriyorum? Gerçekten Sayın Tahincioğlu ile ekibi Türkiye’de otomobil sporunun geleceği adına gecesini gündüzüne mi kattı? Uykum kaçtı bir kere, soruları art arda sıralamaya başladım elbette belleğimde, gecenin bir yarısı…

1) Formula 1’in ülkemizdeki ilk destekçisi Petrol Ofisi’nin sponsorluğunda kimin çocuğu GP 2 serisinde yarıştı?
2) Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Petrol Ofisi’nden ’25 Küçük Adam Projesi’ için ne kadar sponsorluk bedeli aldı, bunun ne kadarını söz konusu proje için harcadı?
3) Formula 1 ve WRC ulusal şampiyonalara, yerel yarışlara ne kadar katkı sağladı?

A) Bakanlar, belediye başkanları, yerel yöneticiler ile yapılan toplantılarda, yenen yemeklerde, uzayan sohbetlerde İstanbul için mütevazi oto-kros arazisi talep edilemez miydi?
B) Bu arazinin üzerine inşa edilecek toprak pistin (basit ve masrafsız) 365 gün hizmet vermesi durumunda, caddelerde oldukça pahalı sokak araçları ile pimi çekilmiş el bombası bağlamında dolanan gençler otomobil sporuna giriş yapamazlar mıydı?
C) Formula 1’de gidiverdi, WRC’de… Oysa elimizde bir adet (basit) oto-kros pisti olsaydı hala bizim olmayacak mıydı? Yarışçı, organizasyon, yarış sayısı artmayacak mıydı?

4) Sayın Mümtaz Tahincioğlu, ‘Zat-ı Muhterem Abla’ ile çalışmak istemeyen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına neden ‘tamam’ dedi ve onları oyalama yolunu seçti?
5) ‘Zat-ı Muhterem Abla’nın Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile ilgisi kalmadığını söyleyen Mümtaz Tahincioğlu’na neden takım ve garaj sahipleri de aynı soruyu yöneltti? Ve ne yanıt aldılar?
6) ‘Zat-ı Muhterem Abla’ halen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nda maaş almakta mıdır? ‘B Plan’ adındaki şirketin, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile bağlantısı var mıdır?
7) WRC için İstanbul’a gelen yarışmacı, mekanik, yönetici, izleyici grubunu hatırı sayılır rakamlara ağırlayan Verita Turizm’in sahibi gerçekten Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Sevgili Mümtaz Tahincioğlu mudur?
8) Sayın Mümtaz Tahincioğlu, neden karşısına çıkan bütün muhalifler için ‘beceriksiz’ nitelemesi yapar? Tek ‘becerikli’ kendisi ve ayrılamadığı ekibi olduğu için midir?
9) Sayın Mümtaz Tahincioğlu, kendisine yöneltilen sorulara yanıt vermek yerine karşısındaki ekibi neden sürekli karalamaktadır? Bunun nedeni; ‘Kişi kendisini nasıl bilirse etrafındakileri de öyle sanırmış…’ özdeyişi midir?
10) Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nu kurumsal olarak neden bir tek sponsor dahi ciddiye almamaktadır?
11) Sayın Mümtaz Tahincioğlu bu sorulara,konuyu saptırmadan ‘net’ yanıtlar verebilecek midir? Ve karşısındaki ekibi ‘somut’ verilerle suçlayabilecek midir?

Sorular ve gece uzar gider…

Gerçek olan ise şudur: Büyük çoğunluk, küpünü doldurmanın peşinde… Çoğu bunu maddi, çok azı ise manevi anlamda yaşama geçiriyor! Ancak göz ardı edilen, otomobil sporunda uzun süredir dibe vurduğu gerçeğidir. Artık, “Sen rallici misin, pistçi mi yoksa off-roadcu  mu” diye soran yok. Soru; “Sen kimin adamısın, kimden yanasın?” şeklinde… Ben, otomobil sporunun adamıyım! Ayrıca Mümtaz Tahincioğlu’nu da severim. Ancak sayın başkan ve ekibi otomobil sporuna zarar verdiğini görmeli, bu anlamsız inadından vazgeçmeli, yoksa ona olan saygımı da yitireceğim!

KAYNAK : www.cumhuriyetspor.com.tr

Top