You are here
Home > TURKEY > Mahalli > İstanbul’un Yeni Şampiyonu Osman Tüter

İstanbul’un Yeni Şampiyonu Osman Tüter

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından VIA/PORT, İstanbul Ticaret Odası, Ford, Fiat, Şişli Belediyesi ve Crowne Plaza İstanbul Asia’nın destekleri ile organize edilen 2011 İstanbul Ralli kupasının 3. ve son ayağı 24-25 Aralık tarihlerinde organize edildi. Üçüncü yarışa aynı puanda başlayan Tüter ve Ağaoğlu arasında yaşanan saniyelerin mücadelesini kazanan ekip Osman Tüter-Burak Akçay oldu.

Üç ayak üzerinden koşulan kupanın ilk ayağı 3-4 Aralık tarihlerinde düzenlenmiş ve ilk yarışın galibi Mitsubishi Evo ile yarışan Osman Tüter – Burak Akçay olurken ikinci sırada yine Mitsubishi Evo ile yarışan Hakkı Ağaoğlu – Hakan Uçucu ve üçüncü sırada Özen Özer – Özden Yılmaz yer almıştı. İki çeker kupasının galibi ise Fiat Punto S1600 ile yarışan Berkay Hakkı Şavkay olmuştu. İkinci yarışta Hakkı Ağaoğlu – Hakan Uçucu bu kez birincilik basamağında yer alırken Osman Tüter – Burak Akçay ikinci olmuştu. Pegasus Racing adına yarışan Berkay Şavkay- Can Hergüner ise üçüncü olarak yarışı tamamlamıştı.

24 Aralık Cumartesi günü VIA/PORT Gençlik Meydanı’ndan 3.cü yarışa saat 18:00’da start alan ekipler Pazar günü iki etabı da ikişer kez geçerek finiş için yine VIA/PORT’a döndüler.

Son ayakta tüm sınıf ve klasmanlarda birinciler belli oldu. Cumartesi ağır hava şartları altında yapılan yol keşfinin ardından Pazar günü 46 Km’lik Riva ve Cumhuriyet etaplarında koşulan yarışın son kilometrelerine kadar birinci belli olmadı. Son yarışın son etabına sadece 2 saniye farkla giren Osman Tüter, atağıyla Hakkı Ağaoğlu’nun önünde yarışı birinci bitirerek kupaya uzanan isim oldu. Üçüncü sırada kupayı Gençler Birincisi olarak tamamlayan ve Mitsubishi Evo ile yarışan Özen Özer- Kaan Özşenler yer aldı.

İki çeker klasmanında ilk iki yarışı ikinci tamamlayan Ford Fiesta R2 pilotu Ferhat Tanrıbilir- Burak Koçoğlu ekibi bu kez birinci oldular ve kupanın da birincisi olma hakkını elde ettiler.

2011 İstanbul Ralli Kupası’nı Bayan Pilotlar birincisi olarak tamamlayan isim Simin Bıçakçıoğlu olurken, Bayan Co – Pilotlar birincisi Zeynep Kara oldu.Veteran Kupası birincisi Levent Kantürk olurken Grup H birincisi Murat Güray oldu.

Yarış sonunda açıklama yapan yarışma direktörü Vedat Bostancı şunları söyledi: “Zorlu ama bir o kadarda keyifli aynı zamanda da sportif olarak yüksek mücadelenin yaşandığı bir kupayı geride bıraktık. Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz 3 yarışta yarışmacılar kadar organizatör ekibimiz de çok yoruldu. Görevli tüm arkadaşlarımıza; İstanbul, İzmir ve Eskişehir gruplarına teşekkür ederim. Toplamda 64 ekibin mücadele ettiği yarışta başarı gösteren ekiplerimizi kutluyorum. İstanbul Ralli Kupası bu sene de gördüğü ilgi ile bizi çok memnun etti, destek veren herkese teşekkür ederiz.”

Yarışla ilgili diğer bilgilere ve puan durumlarına resmi internet sitesi www.isok.org.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

2011 İSTANBUL RALLİ KUPASI 3. YARIŞ GENEL KLASMAN İLK 10

1  OSMAN TÜTER Osman Tüter Burak Akçay Mitsubishi Evo 9  30:44,8
2 HAKAN UÇUCU Hakkı Ağaoğlu Hakan Uçucu Mitsubishi Evo 9  30:54,0
3  BONUS PARKUR RACING Özen Özer Kaan Özsenler Mitsubishi Evo 9  31:03,0
4  ST RACING Mustafa Çakal Mehmet Köleoğlu Mitsubishi Evo 9 32:25,6
5  FERHAT TANRIBĐLĐR Ferhat Tanrıbilir Burak Koçoğlu Ford Fiesta R2 32:29,7
6  TOKSPORT Hakan Kargın Burçin Korkmaz Mitsubishi Evo 9 32:37,0
7  YİĞİT TİMUR Yiğit Timur Emre Gülkan Fiat Palio  34:39,6
8  TOKSPORT Serhat Keskin Bahadır Gücenmez Mitsubishi Evo 9  35:08,7
9 iLHAN MUTLUAY ilhan Mutluay Sedat Bostancı Ford Fiesta ST  35:11,8
10 TUNÇ TUNCER Tunç Tuncer Kayhan Aksoy Honda Civic Type R 34:56,4

Top