You are here
Home > WORLD > IRC > İskoçya’da Colin McRae Kupası Nikara’nın

İskoçya’da Colin McRae Kupası Nikara’nın

Jarkko Nikara, 2011 IRC Şampiyonası’nda Colin McRae IRC Flat Out Trophy / Colin McRae IRC Tam Gaz Kupası’nı kazanan 7. pilot oldu.

Fin pilot, İskoçya Rallisi’nin çamur ve balçık kaplı etaplarında Mitsubishi Lancer EVO9 ile gösterdiği mükemmel performanstan dolayı Colin McRae IRC Flat Out Trophy / Colin McRae IRC Tam Gaz Kupası’na layık görüldü.

Rallinin 13. etabında spin atıp yol dışına çıkan ve aracında hasar olmamasına rağmen yarışa geri dönemeyen Nikara, yarışa veda ettiğinde genel klasman sekizincisiydi ve rallide 6. sıraya kadar yükselmişti.

Rallinin düşük bütçeli amatör katılımcılarından biri olan Nikara, etap zamanları ve süratli pilotajıyla Colin McRae IRC Flat Out Trophy / Colin McRae IRC Tam Gaz Kupası Jürisi’nin beğenisini kazandı.

25 yaşındaki Nikara; “Çok küçük bir bütçe ile büyük ve iyi bir iş çıkardık. Ama buna rağmen bu ödülü alacağım aklıma gelmemişti. Bu etaplarda az da olsa tecrübem var. 2008’de Colin McRae Forest Stages Rallisi’ne katılmıştım. Dünyanın en iyi pilotlarından biri olan Colin McRae’in adının verildiği bir ödülü kazanmak benim için çok onu verici oldu.” dedi…

Top