You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Dalfidan Özer’e KARSAN Desteği

Dalfidan Özer’e KARSAN Desteği

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Sınıf 8 ve Bayan Co-Pilot Birincisi olarak tamamlayan Tezcan Dalfidan-Eda Özer ekibi, sezona yeni sponsorları KARSAN desteğinde devam ediyor. İstanbul Ralli Kupası ikinci yarışını genel klasman dokuzuncusu olarak tamamlayan Dalfidan-Özer, aynı zamanda iki çeker klasmanı üçüncüsü ve sınıf 8 ikincisi oldular.

Kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Kulübü tarafından organize edilen İstanbul Ralli Kupası ikinci yarışı bu hafta sonu düzenlendi. 53 ekibin start aldığı zorlu yarış, Şile bölgesindeki 2 özel etabın ikişer kez geçilmesi ile gerçekleştirildi. Hakkı Ağaoğlu’nun birinciliği ile sonuçlanan ralliyi Osman Tüter ikinci ve genç pilot Berkay Şavkay da üçüncü sırada tamamladı.

Henüz ilk sezonlarında 7 rallide 7 podyum başarısı ile Türkiye Ralli Sınıf 8 Birinciliği ve Türkiye Ralli Bayan Co-Pilot Birinciliği’ni kazanan Tezcan Dalfidan-Eda Özer ekibi, İstanbul Ralli Kupası ile sezona devam ediyor. Neo Motorspor adına yeni sponsorları KARSAN desteğinde mücadele ettikleri İstanbul Ralli Kupası ilk yarışında yine podyuma çıkma başarısı gösteren ikili iki çeker klasmanı üçüncüsü ve sınıf 8 ikincisi oldular. Yine KARSAN desteğinde yarışan Simin Bıçakçıoğlu da bir kez daha “en iyi bayan pilot” ödülünü kazanmayı başardı.

Türk otomotiv sanayinde 45 yılı geride bırakan ve kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için modern ve esnek üretim tesislerinde faaliyet gösteren Karsan sezonun son iki rallisinde Tezcan Dalfidan-Eda Özer ile Simin Bıçakçıoğlu-Afşin Baydar ekiplerine sponsor olarak motorsporlarına giriş yaptı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’na dahil 7 rallide 5’i birincilik olmak üzere 7 podyum başarısı göstererek dikkat çeken Dalfidan-Özer ikilisi, sezonu 24-25 Aralık tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Ralli Kupası son yarışı ile tamamlayacak.

Top