You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Alkanlar Lazer Son Yarışta Üçüncü Oldu

Alkanlar Lazer Son Yarışta Üçüncü Oldu

Geçtiğimiz hafta sonu 2011 İstanbul Ralli Kupası’nın son ayağı koşuldu. Alkanlar Lazer sponsorluğunda yarışan Kemal Çetinkaya – Tolga Tezeken ikilisi ilk iki yarıştaki aksiliklerden sonra Sınıf 9’da üçüncü olarak kupanın son yarışından mutlu ayrıldılar.

Elinde motorsporları branşında Türkiye şampiyonlukları bulunduran başarılı pilotlardan Alkan Erden’in desteği ile 2011 İstanbul Ralli Kupa’sının tamamında start alan Kemal Çetinkaya – Tolga Tezeken ikilisi ilk iki yarışta bir çok talihsizlik sonucu son yarışa iddialı bir konumda gelememişti.

Son yarıştan iyi bir derece ile ayrılmak isteyen ekip, problemsiz bir yarış çıkartarak üçüncü sırayı elde etti. Çetinkaya, “Alkan Erden’in verdiği destekle Alkanlar Lazer renklerinde üç yarışta da start aldık. Üç yarışında farklı etaplarda koşulması kupaya çok keyif kattı. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü yine çok güzel bir organizasyon düzenledi.  Alkan Erden’e verdiği destek ötürü büyük minnet ve teşekkür borçluyuz. Kendisi bizim hep yanımızda oldu. Bu güzel olayın örnek teşkil etmesini diliyorum. Umarım en kısa sürede tekrar etaplarda olabiliriz” şeklinde konuştu.

İzmirli ekibin otomobilini hazırlayan Proservice ekibi de tüm kupa boyunca ikilinin mekanik ihtiyaçlarını en iyi şekilde giderdiler.

Her sene olduğu gibi İstanbul Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen İstanbul Ralli Kupası, son yarışında tamamlanmasıyla şampiyon ve birincileri belirlendi.

Kupanın ödül töreni  önümüzdeki günlerde açıklanacak tarihte gerçekleştirilecek.

Top