You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Jr.Bostancı’nın İstanbul Rallisi Yorumu

Jr.Bostancı’nın İstanbul Rallisi Yorumu

“Hafta sonu 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası sezonunun 3’üncü yarışı olan İstanbul Rallisi’ni sonlandırdık. Yarışın yorgunluğunu üzerimizden yeni atıyoruz.  150 kilometreye yakın etabın tek güne sığdırıldığı, sıcak ve yorucu bir ralliyi geride bıraktık ama bütün bu zorluklara rağmen Castrol Ford Team Türkiye olarak çok başarılı bir yarış geçirdik.

Sezona ilk iki yarışta şanssız başlamıştık fakat yarıştan önce de bahsettiğim gibi İstanbul Rallisi ile dengelerin değişeceğini düşündüğümden bahsetmiştim. Takım arkadaşım Yağız Avcı Luca Rossetti’ye karşı çok iyi mücadele etti ve çok ufak bir farkla ikinci oldu fakat etap zamanlarına bakarsak Luca’dan hızlıydı. Bu yarışta Fiesta R2’leri ile iki çeker sınıfında birinci ve ikinci sırada finişe gelerek sınıflarını domine eden Orhan Avcıoğlu ve Emre Yurdakul’u da tebrik ediyorum.

Sezon başındaki Ege Rallisi ve Bulgaristan’daki Sredna Gora Rallisi benim için kötü tecrübeler olmuştu fakat İstanbul Rallisine çok daha motive ve moralli başladım. Yarış öncesi iyi bir test yaptık. Castrol Ford Team Türkiye olarak hedefimiz podyumda iki aracımızla yer almaktı ve bunu da yarış sonunda başardık. Bu yarış bizim için çok iyi bir moral oldu ve buna gerçekten de ihtiyacımız vardı.

Bana gelirsek, ben bu yarış boyunca temkinli bir tempoda sürdüm ve 3’üncü sıraya yerleştim. Volkan Işık 4’üncü etapta çok iyi bir etap zamanı yapıp bize yaklaştı. Bu yüzden 5’inci ve 6’ıncı etaplarda daha yüksek bir tempoda giderek bu iki etapta en iyi zamanları yaptım ve aradaki farkı korumaya çalıştım. 6’ıncı etapta Volkan Işık’ın yaşadığı sorundan sonra yarışın son bölümünde tempomuzu yine düşürdük ve finişe de 3’üncü sırada ulaştık.

İstanbul Rallisi uzun ve fiziksel olarak yorucu bir yarıştı. Yarış öncesinde yaptığımız lastik değiştirme antrenmanı sırasında elinden yaralanan ko-pilotum Onur Vatansever için de zor bir yarış oldu. Elindeki yaraya rağmen yarıştı ve bu hafta içi ameliyatı yapılacak. Herhalde bir ko pilot için yazı yazdığı elinden yaralanmak kadar büyük bir sorun olamaz, fakat yarış boyunca acısını yansıtmadan konsantrasyonumu yüksek tutmak için elinden geleni yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum.

Bir sonraki yarışımız Avrupa Ralli Şampiyonasının da bir ayağı olan Boğaziçi Rallisi. Orada da aynı performansı sergileyerek Castrol Ford Team Türkiye olarak podyumda birden fazla otomobille finişe gelmek ve şampiyonada birinci sıraya yerleşmek istiyoruz.”

Top