You are here
Home > WORLD > IRC > Sliven’de İki Çeker’in Galibi Slavov

Sliven’de İki Çeker’in Galibi Slavov

Todor Slavov IRC’nin on birinci ayağı olan Sliven Bulgar Rallisi’nde ev sahibi olmanın müthiş avantajını kullanarak İki Çeker Mücadelesini ve Genel Klasman dördüncülüğünü elde etti.

On üç etabın on ikisinde Clio R3’ü ile iki çekerin en iyi zamanlarına imza atan Bulgar pilot, “Evimizde olmanın avantajını kullandık ve ne kadar hızlı olduğumuzu gösterdik.” dedi.

İkinciliği Civic R3 Estonyalı Martin Kangur elde ederken, CFTT adına start alan Murat Bostancı Fiesta R2 ile bir çok güçlü rakibini geride bırakarak hem İki Çeker Üçüncülüğü’nü hemde genel klasman sekizinciliğini elde etti.

Yarış sonunda Todor Slavov, Colin McRae Ödülü’nün de sahibi olurken, “İdolüm olan bir pilotun ödülünü kazanmak benim için çok önemli idi.” dedi.

Yarışın favorilerinden olan Harry Hunt on birinci etapta yaptığı sert kazada yarışdışı kalırken, yardımcı sürücüsü Robbie Durant’da sırtından yaralandı ve ameliyata alındı. Durant’ın durumunun iyi olduğu bildirilirdi.

Bu sonuçlardan sonra yarışı dördüncü bitiren Robert Consani IRC İki Çeker liderliğine uzanırken, Harry Hunt ikinci sıraya geriledi. Ekiplerin bir sonraki mücadelesi 12-13 Ekim tarihlerindeki Sanremo Rallisi olacak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top