You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Oyman Atabay, Büyük TOSFED’in Yönetim Kurulu’nda

Oyman Atabay, Büyük TOSFED’in Yönetim Kurulu’nda

Değerli otomobil sporları camiası;

Sporumuzun tarihi federasyonumuzun tarihinden çok daha eskiye dayanmaktadır. Bu geçen yıllar içerisinde camiamız gerek TTOK döneminde, gerekse de federasyonumuz kurulduktan sonra,  başarılı yöneticileri ile  çok büyük işler başarmıştır. Önemli olan, bu başarıların nasıl elde edildiğini iyi incelemek ve bu başarıları daha da ileriye götürmek için yapılması gerekenleri doğru planlamaktır.

Federasyonumuz kurulduğu yıllarda, devletin tüm kademeleriyle olan samimi ve kurumsal iletişim sayesinde tesisleşme ve sporumuzu ilerletme anlamında ihtiyaç duyduğumuz kaynakların yaratılmasında sıkıntı çekmeden ilerleyebildik.

O yıllarda yarışmalarımızın “start” larına protokol katılımı, Cumhurbaşkanı seviyesinde olurken, bugün federasyonumuz bırakın Cumhurbaşkanı’nı, Vali lerin organizasyonlarımıza katılımını bile  zar zor sağlayabilir hale gelmiştir.

Bu katılımları sağlamak, yalnızca basit davet yazılarıyla ne yazık ki mümkün değildir. Devlet kurumlarıyla iletişimin sağlanması   bu konudan sorumlu bir birimin yoğun bir programla çalışma içerisinde olması ile sağlanabilir.

Devlet ile olan ilişkilerin gelişmesi, kaynaklarımızın artırılması, tesisleşmemiz için gereken alanların tahsisi ve yatırım kaynaklarının yaratılması, sporumuzun prestijinin devletimizin ve milletimizin bakışında yükselmesi için en önemli unsurdur.

Bu ilişkilerin geliştirilmesi için federasayonumuzu oluşturan her birimin katılımıyla gerçekleşecek ve devletimize katma değer sağlayacak projeleri,  hayata geçirmeliyiz.

Büyük TOSFED, yalnızca otomobil sporuna değil, spor politikasına ve bu bağlamda Kamu nun her birimi ile ortak çalışma ile  mümkün olabilir.

Tüm camiamızın  hayallerini gerçekleştirmek üzere , yola çıktığım ve ekibimde bulunan çok değerli arkadaşlarımın arasında olmasını arzu ettiğim ,  yaklaşık 2 yıldır  aynı yola  baş koyduğum, yol arkadaşım, Sayın Oyman Atabay da bu ekibin içinde olacaktır.

Oyman Atabay hepinizin de bildiği gibi; “  Türkiye Otomobil Sporları ve hatta, Türkiye Motorsporları Federasyon” larının Kurucu Başkanı ve bu Federasyonların 7 yıl Başkanlık görevini başarı ile yürüten, dostumdur. Kendisi seçilmemiz halinde   TOSFED Yönetim Kurulunda İdari İşler ve Kulüpler ile ilişkiler sorumlusu olarak Başkan Yardımcısı görevini üstlenecektir. Kendisine ve camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

SATVET ÇİFTÇİ

Top