You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Emire Cantürk, Yeşil Bursa’da Bursaspor Renkleriyle

Emire Cantürk, Yeşil Bursa’da Bursaspor Renkleriyle

Parkur Racing’in şampiyon co-pilotu Emire Cantürk, gönül verdiği Bursaspor’un renkleriyle Yeşil Bursa Rallisi’ne katılıyor.

Kendi yaşadığı şehirde, kendi takımın renklerini yarıştığı otomobil, Mitsubishi Lancer EVO9’a taşıyan Cantürk, Bursaspor’un hiçbir maçını kaçırmıyor.

Türkiye Ralli Şampiyonları’ndan Ercan Kazaz’ın co-pilotu olarak 2 sezondur yarışan Emire Cantürk, kendi evindeki yarışta kürsüde olmayı hedefliyor.

Sezonun son ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi asfalt zeminde koşulacak.

20 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da OYAK-RENAULT Otomobil Fabrikaları’ndan verilecek seramonik start ile başlayacak olan 37.OYAK-RENAULT Yeşil Bursa Rallisi’nde ekipler ilk olarak saat 14.00’den itibaren şehir merkezinde yer alan ve Kültürpark içerisinde oluşturulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı’nı geçecekler.

Bursalı otomobilseverler bu etapta yarışa katılan Türkiye’nin en iyi ralli pilotlarının performanslarını çok yakından izleme şansı yakalayacaklar.

Yarışa katılan ekipler Kültürpark’ın ardından Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan etaplara yönelecek ve 3 özel etap geçerek günü saat 19.00’dan itibaren Hilton Bursa’da noktalayacaklar.

Pazar sabahı 07.30’da tekrar direksiyon başına geçecek olan ekipler, Kirazlı, Soğukpınar, Dağgüney ve Firoz özel etaplarını iki kez geçerek saat 18.00’den itibaren Hilton Bursa önünde bu zorlu mücadeleyi tamamlamaya çalışacaklar.

Yarış hakkında detaylı bilgiler için www.bossek.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top