You are here
Home > WORLD > WRC > Volkswagen’da Son Gelişmeler

Volkswagen’da Son Gelişmeler

Carlos Sainz2013 sezonunun yeni katılımcısı Alman devi Volkswagen ile haberler ardı ardına basına düşerken, bütün herkesin gözü beş hafta sonra Monte Carlo’da başlayacak sezonda herkesin gözü Polo R WRC’nin üstünde olacak.

İki kez WRC şampiyonu olan İspanyol Carlos Sainz, 2006’dan beri Dakar görevi ile çalıştığı takım için WRC’de önemli işler beklediğini söyledi. Matador, “Dakar tabiî ki farklı bir konsept ama takımda ciddiyet, çalışma ve geliştirme gücü aynı. Muazzam bir araç yaratıldı ve bence iyi pilot seçimleri yapıldı. İlk sezonda önemli başarılar beklemek gayet doğal.” dedi.

Jost Capito Jari Matti LatvalaPilotlardan bahsetmişken, takım Meksika testinden verdiği bir karar ile bu sezon JM Latvala “7”, Sebastien Ogier “8” kapı numarasını alırken, bunun kesinlikle birinci ikinci pilot durumu olmadığını da belirttiler.

Konu hakkında açıklama yapan Finli pilot Latvala, “Sebastien ile tamamen eşit konumlardayız. Volkswagen’da kimse birinci öncelikli isim değil. Takım bu konuda tamamen eşit davranıyor. İkimizde elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Ogier ise, “Kapımda kaç numara yazdığı önemli değil. Beni sadece zafer ilgilendirir. Takım olarak buna odaklıyız. Jari Matti kurayı kazanmış olabilir ama her şeyimiz eşit şartlarda olacak.” dedi.

Sebastien OgierFinli Jari Matti Latvala basına geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeç ile Polo R WRC’nin son durumunu basına açıklarken, “Çok güçlü bir şasimiz var. Aracı sürmek son derece basit. Tutunma ise mükemmele yakın. Benim sürüş stilime değişik gelen bir yapı olduğundan bu konuda kendimi geliştirmeye çalışacağım. En önemli geliştirme yakında motorda olacak. İyi bir makinemiz var ama geliştirilmeye oldukça açık. İlerleyen günlerde daha da güçlenmiş olacak.” dedi.

Takım Meksika’dan sonra Monte Carlo Rallisi için Fransa’da testlerine devam ederken, sürpriz bir gelişme yaşandı ve İsveç Rallisi koşullarına için özel yapılacak test için takım Marcus Gronholm ile çalışacağını duyurdu.

VW Polo R WRC Test RMCBu çalışmanın karşılıklı bir arzu ile oluştuğunu açıklayan Volkswagen takım yetkilileri, Finli pilotun engin tecrübelerinden yararlanmaktan heyecan duyacaklarını belirttiler.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top