BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > WRC > Matthew Wilson Eleştirilere Sert Cevap Verdi

Matthew Wilson Eleştirilere Sert Cevap Verdi

Matthew Wilsonİsveç Rallisi’nin başlamasına kısa bir süre kala Katarlı Nasser Al Attiyah’ın gribal enfeksiyonu yüzünden yerini alan Matthew Wilson, yarışta yaşadığı şanssızlıklar ve sonrasındaki kazası ile gelen yoğun tepkiler üstünde sert cevap verdi.

Cuma gününün ilk etabında finişe yakın bir noktada kara saplanıp vakit kaybeden, Cumartesi günü gene ilk etapta takla attıktan sonra son güne Ralli2 ile geri dönebilen Wilson yarışı 27. sırada tamamladı.

Yarış boyunca performansı hakkında sosyal medyada ağır eleştirilere cevaben konuşan Wilson, “Aslında bu tip eleştirileri dikkate almamaya çalıştıkça üstüme geliniyor. Bir seneye yakın zamandır yüksek tempolu mücadelenin içinde yer almadıktan sonra son anda İsveç’te Fiesta WRC’nin direksiyonuna geçmek hiç de kolay değil. Hele ki Giovanni Bernacchini ile de ilk kez çalıştık ve tamamen farklı bir not sistemimiz vardı. Hala WRC’de yarışan tek İngiliz olduğumu hatırlatmak istemiyorum ama insanlar buna mecbur bırakıyor.” dedi.

Matthew Wilson geçtiğimiz sezon sponsor problemleri yaşamış ardından buzlu zeminde koşu yaparken düşüp ayak bileğini sakatlayıp sezondan uzak kalmıştı.

2013’de Fiesta R5 ile Avrupa Ralli Şampiyonasından start alması beklenen Wilson baskıdan yorulmuş gibi gözüküyor.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top