You are here
Home > WORLD > WRC 2 > Kubica Sardunya’da Zirvede

Kubica Sardunya’da Zirvede

Sezona WRC2 ve ERC ile bol kazalı başlayan eski Formula 1 pilotu Polonyalı Robert Kubica, Akropol’da şansının dönerek zafere ulaşmasının ardından Sardunya Rallisi’nde de zafere uzanarak üst üste ikinci zaferini toprak zeminde kazandı.

Yarışın ilk etabından itibaren eline aldığı liderliğe kimseyi yaklaştırmayan Kubica on altı özel etabın on dördünde en iyi zamanı yaparak yarışı domine ederken, en yakın rakibi Abdulaziz Al-Kuwari’nin dört dakika on yedi saniye önünde finişe geldi.

Robert KubicaKubica, “Kazanmak hiçbir zaman kolay değildir ama bu hafta sonu şans bizden yanaydı. Toz yüzünden düşen görüş ve intercom’da yaşadığımız sorunlar olsa da asla konsantremizi kaybetmedik. Tempomuzu asla düşünmeden yarışı bitirmeye odaklı idik.” dedi.

Yarışı ikinci bitiren ve şampiyonadaki liderliğini koruyan Katarlı Al-Kuwari ise, “Böyle zor yarışlardan puan çıkarmak çok önemli. Liderliğimizi koruyoruz. Avrupalı pilotlar Finlandiya ve Almanya’da çekişirken, biz Avustralya ile mücadele döneceğiz.” dedi.

Üçüncü sırada finişe ulaşan ve ilk kez Fiesta RRC ile yarışan İtalyan pilot Lorenzo Bertelli oldu.

Sarduny’anın ardından Al-Kuwari 93 puanla liderliği korurken, Perulu Nicolas Fuchs elde ettiği dördüncülükle 78 puanla ikinci, İtalya’dan puansız dönen Yuri Protasov 65 puanla üçüncü ve 58 puanla Robert Kubica dördüncü sırada.

WRC2 mücadelesi Finlandiya’nın meşhur zıplamalı etaplarında devam edecek.

Top