You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Sakarıılıca Tırmanma ile Tanıştı

Sakarıılıca Tırmanma ile Tanıştı

2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından geçtiğimiz hafta sonu Eskişehir Sakarıılıca köyünde düzenlendi…

Bugra Banaz2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı, 30 Haziran Pazar günü Eskişehir Mihalgazi beldesi Sakarıılıca köyünde, 6 ayrı kategoride 12 pilotun katılımı ile düzenlendi.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından ilk kez düzenlenen organizasyon, Sakarıılıca hamamları ile Hekimdağ arasında yer alan 7.3 kilometrelik asfalt zeminli parkurda iki çıkış üzerinden koşuldu.

Kategori 1 Citroen Saxo VTS ile ev sahibi pilot Gürbüz Karel’in birinciliği ile sonuçlanırken, yine Eskişehir’den Fiat Palio ile Dağhan Yavuz ikinciliğin sahibi oldu.

Kategori 2’de Eskişehirli genç pilot Buğra Banaz Ford Fiesta R2 ile günün en hızlısı olurken, Peugeot 106 GTI ile Okan Karaçam ikinciliği elde etti.

Kategori 3’de Kocaeli’den yarışa Peugeot 206 RC ile katılan Tansel Karasu birinciliği elde ederken, Eskişehirli Melih Tarhan Ford Fiesta ST ile ikinci sırada yer aldı.

Kategori 4 Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600 ile yarışan Alkan Erden’in liderliği ile sonlandı. Erden 04:50,300 ile günün en iyi zamanına da imza atarken, takım arkadaşı İsa Karol Fiat Palio S1600 ile ikinciliği elde etti.

Kategori 5’de İzmirli Renault Clio Sport sürücüsü Erkan Yanıkoğlu, Antalyalı Subaru Impreza pilotu İbrahim Şendil’in önünde birinciliği kazanmayı başardı.

Kategori 6’da Ankaralı iki Opel Astra GSI pilotundan Tansel Tunca birinci Cem Şit de ikinci oldular.

Organizasyon sonunda dereceye giren pilotlara ödülleri düzenlenen törenle verildi. Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 7. ve son yarışı 03-04 Ağustos tarihlerinde Kocaeli’de Kartepe parkurunda organize edilecek.

Top