You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Karşıyaka Tırmanma Büyük İlgi Gördü

Karşıyaka Tırmanma Büyük İlgi Gördü

Kemal Cetinkaya Tolga Tezeken02Ege Kupası’nın 3. ayağı olan Karşıyaka Tırmanma Yarışı, Ege Otomobil Sporları Külübü tarafından 22 Eylül’de Karşıyaka Sancaklı Köyü yolunda organize edildi.

Karşıyaka Belediyesi’nin katkıları ile Opel ve Ege Asal Metal sponsorluğunda organize edilen yarışta, ekipler 22 Eylül Pazar günü sabah 2 çıkış üzerinden yapılan antrenman seanslarının ardından 13.30’dan itibaren zamana karşı mücadele ettiler.

Güneşli bir havada gerçekleştirilen Karşıyaka Tırmanma Yarışında İzmirli yarış severler parkuru boş bırakmadılar. Şehre oldukça yakın mesafede, Karşıyaka’nın hemen sırtlannda hazırlanan parkurun farklı virajlarında kümelenen seyirciler, İzmirli yarışçıları destekleyerek yarışa renk kattılar. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın start noktasından izlediği yarışın öncü otomobilini Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik kullandı.

4 ayrı kategoride üç çıkış üzerinden düzenlenen yarış izleyicilerin de yoğun ilgisine sahne oldu. 23 yarışmacının start aldığı yarışta, Kategori 1’de Mehmet Canseven, Kategori 2’de Egemen Çivicioğlu, Kategori 3’de Bahadır Çakarlar ve Süper Kategoride Kamil Karakaş  birincilikleri paylaşan isimler oldular.

Ayhan Germirli ikinci çıkıştaki 2.24.400’lük derecesiyle günün en iyi parkur zamanı kupasını kazandı. Bayanlar klasmanında Gizem Yılmazoğlu birinci olurken, Bayanlar en iyi parkur zamanı kupasını Onur Karakaş aldı. Dizel otomobillerin arasında oluşturulan kategoride Cengiz Artam podyuma birinci olarak çıktı.

Karşıyaka Tırmanma Yarışı’na puan almak hedefiyle katılan Mithat Diker parkur karakterini çok beğendiği yarışta mekanik sorun yaşadığı için ilk üçte yer alamamasına rağmen aldığı puanlar ile hedefine ulaşarak Ege Kupası’nda liderliğini puan farkı açarak korudu.

Ege Kupası birinci ayağı Seferihisar, ikincisi Aydın Nazilli’de yapıldı. Bu yılın son ayağı ise 27 Ekim 2013 ‘te Aydın İsabeyli’de Cumhuriyet Rallisi olarak yapılacak.

Top