You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Çetinkaya’lar Cumhuriyet Rallisi’nde Zirvede

Çetinkaya’lar Cumhuriyet Rallisi’nde Zirvede

cetinkaya1Geçtiğimiz hafta sonu 2013 Ege Kupası’nın son ayağı olan Cumhuriyet Rallisi kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları tarafından organize edildi. Alkanlar Metal – Lazer sponsorluğunda yarışan ve bu yarışa ağabeyi Halil Çetinkaya ile katılan Kemal Çetinkaya, kategori 1’de son iki yıldır bırakmadığı podyumun en üst basamağını bir kez daha kimseye kaptırmadı ve birinci sırayı elde etti. Ege Kupası kurallarına göre süper kategoride yarışan otomobiller genel klasman dışı yarıştıklarından, normalde üçüncü sırada görünen ekip genel klasmanda da birinci oldu.

Alkan Erden’in  büyük desteği ile Tosfed Ralli Kupası’nın yanı sıra Ege Kupası’nın tamamında start alan Kemal Çetinkaya  ilk yarıştaki mekanik sorunlar sonucu son yarışa iddialı bir konumda gelememişti. Son yarıştan iyi bir derece ile ayrılmak isteyen ekip,yarışın ikinci kısmında yaşadıkları enjektör sorunuyla zaman kaybedip liderliği vermelerine karşı, son kısmın ilk etabında yaptıkları güzel zamanla liderliği tekrar alarak yarışı bu şekilde tamamlamayı başardılar. Kemal Çetinkaya, motorsporlarına adım atmasını sağlayan ağabeyiyle katıldığı yarışın çok özel ve güzel geçtiğini dile getirdi. Alkanlar Lazer – Metal ana sponsorluğunda yarışan ekip mekanik desteğini Proservice’den aldı. Ayrıca ekibin destekçileri arasında EOSK ve İsabeyli Belediye başkanı Kuvvet Erim de bulunuyor.

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Ege Kupası, son yarışında tamamlanmasıyla şampiyon ve birincileri belirlendi. Kupanın ödül töreni  önümüzdeki günlerde açıklanacak tarihte gerçekleştirilecek.

Alkanlarlazer.com.tr

Top