You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Yiğit Timur TOSFED Ralli Kupası’nda

Yiğit Timur TOSFED Ralli Kupası’nda

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenmeye başlayan TOSFED Ralli Kupası, 2014 sezonunda yeni yarışların eklenmesiyle ayrı bir takvime sahip oldu. 34 Spor Kulübü tarafından 15-16 Mart tarihlerinde Şile’de efsanevi Teke etabının da geçileceği “Rally34” ile TOSFED Ralli Kupası’nın 2014 sezonu start alıyor.

Yigit Timur2013 Türkiye Ralli Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası’nda takımı Toksport adına mücadele eden Yiğit Timur, bu sezon da TOSFED Ralli Kupası’na devam ediyor. Takımın yeni otomobili Ford Fiesta R2 ile Kategori 4’te mücadele edecek olan Timur’un co-pilotluğunu Emir Şahin yapacak.

2011’de otomobil sporları kariyerine başlayan ve 2012 yılında Türkiye Ralli Sınıf 9 Birinciliği’ni elde eden genç isim Yiğit Timur, 2013 sezonunda Toksport takımına dahil olmuş ve katıldığı yarışlarda başarılı zamanlara imza atarak süratini kanıtlamış, tecrübesini arttırmıştı.

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da yer almak için çalışmalarını sürdüren Yiğit Timur, ilk yarış olan Ege Rallisi ile birlikte mücadelede yer almayı hedefliyor.

Top