You are here
Home > WORLD > WRC > Fafe Rally Sprint’e Yoğun İlgi

Fafe Rally Sprint’e Yoğun İlgi

Fafe Rally JumpPortekiz Rallisi öncesi yapılacak Fafe Sprint Rallisi’nin 32 kişilik kayıt listesinde güçlü isimler yer almakta. Geçtiğimiz yılın Dünya Ralli Şampiyonu Sebastian Ogier kayıt listesinin şüphesiz en önemli ismi. Geçtiğimiz yıl şiddetli grip nedeniyle bu yarışa katılamayan Ogier, bu yıl VW Polo R WRC otomobiliyle yarışta start alacak.

Ogier’in dışında Mads Otsberg ve Kris Meeke’in DS3 WRC otomobilleriyle yer alacağı yarışta, M-Sport Elfyn Evans ve Ott Tanak pilotajında Fiesta RS WRC otomobilleriyle yer alacaklar.

Geçtiğimiz yıl bu yarışı kazanan Dani Sordo ise Hyundai i20 WRC otomobiliyle start alacak.

Ayrıca Çek pilot Martin Prokop ve Portekiz’li WRC2 pilotu Bernardo Sousa’nında yer alacağı yarışta 10 Historic Araç da start alacak.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Sprint Ralli, Portekiz’in kuzey bölümünde Porto şehri yakınlarında yapılmakta. Yarışta Portekiz Rallisi’nin eskiden Porto civarında yapıldığı günlerde en ünlü etabı olan Fafe/Lameirinha ‘nın 6.37 km. lik bir bölümü de yer almakta. Bugünlerde Faro bölgesinde yapılan Portekiz Rallisine geçtiğimiz yıl kuzey bölgelerden 100.000 civarı seyirci gelmişti. Bir sonraki hafta başlayacak bu ralli öncesi düzenlenen bu küçük yarış pilotlara yarış öncesi son kez test imkanı sağlamakta.

GÖKHAN SARAÇOĞLU

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J46ZCvyW1vc[/youtube]

Top