You are here
Home > TURKEY > Rallikros > Yiğit Timur Gururumuz Oldu

Yiğit Timur Gururumuz Oldu

2014 RX Lites Portekiz Yigit TimurDünya Rallikros Şampiyonası RX Lites kategorisinde ilk kez yarışan Yiğit Timur, tamamen Türk mühendislerinin eseri Control 4 ile dördüncü oldu…

Cumartesi günü koşulan ilk eleme yarışını üçüncü, ikinci yarışı da rakibi ile yaşadığı temas sonucu sağ ön aksı kırılarak sonuncu tamamlayan genç sporcu, yaşadığı şanssızlıklara rağmen performansı ile göz doldurdu. Pazar sabahı yarı finali ikinci sırada tamamlamayı başaran sporcumuz, finale adını yazdırmayı başardı.

NTVSPOR ekranlarından da canlı olarak yayınlanan final yarışına çok iyi bir çıkış yaparak ikinci sırada başlayan Timur, 6 turluk mücadelede son turda kullandığı joker lap nedeni ile iki sıra gerileyerek 4. sırada finiş gördü.

2014 RX Lites Portekiz Yigit Timur 2Bu disiplindeki ilk deneyiminde büyük beğeni toplayan ve başarılı performansı ile dikkat çeken genç sporcu yarış sonrasında “Türk bayrağını dünya arenasında temsil etmemde bana en büyük desteği sağlayan Avitaş Motorsport ve Halid Avdagiç ile takımım TOK Sport´a çok teşekkür ediyorum. Kariyerimin ilk rallikros yarışında aldıgım sonuctan memnunum. Bu yarışta aracı ve rallycross´un ne olduğunu öğrenmeye çalıştım. Artık öğrendim ve biliyorum. Bundan sonra en üst basamak için yarışabiliriz.” açıklamasını yaptı ve tüm destekçilerine teşekkür etti.

Top