BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Tırmanma > Ege’de Tırmanma Efeler Diyarında

Ege’de Tırmanma Efeler Diyarında

2014-ESOK-AYDIN-TIRMANMA2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3.ayağı 31 Mayıs – 1 Haziran 2014 tarihlerinde Aydın’ın Paşa Yaylası yolu üzerindeki Yılmazköy ile Karaköy arasındaki parkurda Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK tarafından organize edilecektir.

Geçtiğimiz yıllarda kullanılan İsabeyli – Çobanlar Köyü yolu baraj yapımı nedeni ile kapandığından bu seneki parkur ilk defa kullanılacaktır. 6,2 kilometrelik asfalt parkurda iki çıkış olarak gerçekleştirilecek yarışa 6 ayrı kategoride araçlar katılacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin desteği ile düzenlenecek Aydın Tırmanma Yarışının idari ve teknik kontrolü 31 Mayıs Cumartesi günü 15:00 – 17:00 saatleri arasında Aydın Atatürk Kent Meydanında yapılacaktır.

Sogukpinar_tirmanma2_Engin_Apaydin1 Haziran Pazar günü 09:45 – 11:30 saatleri arasında antreman çıkışları ile başlayacak organizasyonda ilk start saat 13:15’te verilecektir.

Yarışın ödül töreni saat 18:15’te Aydın Atatürk Kent Meydanında olacaktır. Aydın merkeze yakın olan bu parkurun yöre halkı ve sporseverler tarafından büyük ilgi görmesi beklenmektedir.

Yarışın tüm bilgi ve neticelerine EOSK’un resmi internet sitesi www.eosk.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Top