You are here
Home > MOTORSPORT > Kaan Önder’e Büyük Destek

Kaan Önder’e Büyük Destek

Borusan Otomotiv Motorsport adına ETCC’de yarışan ve ilk kez bir binek otomobilin direksiyonu başına geçerek hatırı sayılır başarılara imza atan Kaan Önder, hedefini her geçen gün yükseltiyor.

Kaan-OnderÖnder, on yıldan fazla bir süredir BMW Motorsport adına pilotluk yapan ve halen Amerika’daki UNITED Sports Car Şampiyonası’nda yarışan Andy Priaulx ile çalışmaya başladı. Önder, 3 kez Dünya Şampiyonu olmuş Priaulx’nun rehberliğiyle eğitilerek, şampiyonun bilgi ve deneyimlerinden faydalanacak.

Andy Priaulx, henüz trafikte araç kullanmaya dahi izni olmayan Kaan’ın deneyim açısından daha etkin olmasını sağlayarak, motorsporlarında şampiyon olmanın sırlarını Kaan ile paylaşacak.

Priaulx, Kaan ile ortak sürdürecekleri bu çalışma için şu yorumları yaptı; “Kaan ile karşılaştığımda onun yaşında hissettiğim spor tutkusunun aynısını onda da gördüm. Motorsporları yıllarca benim hayatım olmuştu, bu nedenle zaman zaman zorlu olabilen bir yola çıkarken, çok uzun süredir hayatım olan bir konuda kendisine rehberlik edip edemeyeceğimi sorduğunda çok memnun oldum. Hala sporda başarılar kazanmak için büyük bir arzu duyuyorum ve profesyonel bir sürücü olarak, ona önemli konularda rehberlik edebileceğimi umuyorum” dedi.

FIA ETCC France, Paul Ricard1 18-20 April 2014Borusan Otomotiv Motorsport’un pilotu olarak 2010 yılından bu yana Borusan Otomotiv ve Castrol ile desteklenen Kaan Önder, bu sezon ETCC’de BMW 320si ile start alıyor. Motorsporlarına başladığı 9 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası arenada 400’e yakın startı bulunan Kaan, geçtiğimiz sene Formula BMW Talent Cup’ta yarışarak kazandığı 2 birincilik ve bir 2’ncilikle önemli başarılara imza attı. En başarılı touring sürücülerinden birisinden birinci elden destek alma şansı ile ilgili olarak yorum yapan Önder: “Bu spor dalının hem geçmişi hem de şimdiki haliyle ilgili bu kadar bilgi sahibi olan ve halen en üst düzeyde yarışmakta olan birinden tavsiye alma fırsatımın olması benim için bir rüya gibi. Onun gibi olmak istiyorum ve ETCC’den WTCC’ye ( Dünya Turing Otomobil Şampiyonası) geçmek istiyorum. Bu kadar tecrübeli bir sürücünün bilgisi ve böylesine büyüleyici bir otomobil ile başlamaktan daha iyi bir yol olabileceğini düşünmüyorum.” dedi.

Borusan Otomotiv Motorsport Takım Sorumlusu İbrahim Okyay ise, Andy Priaulx ve Kaan Önder çalışmasının tesadüf olmadığının altını çiziyor. “Genç pilotumuz Kaan Önder 3 yıldır pilotluk eğitimi gördüğü İngiltere’deki iZone’da Andy Priaulx ile tanışmış ve gösterdiği başarılı performansıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Kaan bu süre içinde 23 kez iZone Driver Performance’ta eğitim gördü. Son olarak Priaulx, ETCC Salzburg yarışına gelerek Borusan Otomotiv Motorsport’u ziyaret etti. Sıralama turlarında telsizden Kaan’a destek vererek Kaan’ı yakından takip etmesi herkes için dikkat çekici oldu. Ayrıca Kaan’ın kariyeri için önemli bir adım olan mental koçluk desteğini kişisel web sitesinden duyurması da bu işbirliği resmi olarak başlamış oldu. Bu çalışma hem Kaan için hem de takımımız için son derece sevindirici bir haberdir.”

Top