You are here
Home > WORLD > WRC > Neuville’den Ogier’e Çağrı

Neuville’den Ogier’e Çağrı

NeuvilleHyundai Motorsport’un Belçikalı pilotu Thierry Neuville ilginç açıklamalarda bulundu. Neuville, VW ile gelecek sezon için henüz anlaşmayan Ogier’le aynı takımda olmaktan ve onunla mücadele içinde olmaktan memnuniyet duyacağını açıkladı. Bu yıl Hyundai Motorsport Dani Sordo, Juho Hanninen, Chris Atkinson, Hayden Paddon ve Bryan Bouffier gibi zengin pilot kadrosu Neuville’e eşlik etti. Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan genç Belçikalı, “Takımda; güçlü, benimle rekabet edebilecek limitlerimizi üst seviyelere çekebilecek sezon boyu tüm rallilerde beraber yarışabileceği takım arkadaşı istediğini belirten pilot, bu kişinin takımda şuan varolan pilotlardan biri de olabileceğini veya VW ile henüz imza atmamış olan Ogier’in de olabileceğini” belirtti.

Bu tip bir kararın Ogier için değişik bir kariyer kararı olduğunu fakat olmaması için bir sebep göremediğini de belirten genç pilot, Ogier böyle bir karar alırsa bu karara asla karşı çıkmam ve korku da duymam dedi. Geçtiğimiz yıl Ford Fiesta RS WRC ile gösterdiği performansa göre şampiyonluk için mücadele edebilecek potansiyeli olduğunu herkese gösterdiğini belirten pilot, tecrübesinin biraz eksik olduğunu fakat buna rağmen rekabet edebilecek seviyede olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ayrıca Dünya Ralli Şampiyonası’nda sadece Ogier ile kendisinin olmadığını bu seviyede ve bu hızda farklı tecrübelere sahip beş altı pilot daha bulunduğunu sözlerine ekledi.

Ogier (2)VW Motorsport’u bırakıp bırakmayacağı sorusu yönelttiğimiz Ogier ise böyle bir değişikliğin aptalca olduğunu belirtti. Şu anda şampiyonadaki en iyi takımda yarıştığını belirten şampiyon pilot, Dünya Şampiyonu olma hayallerini bu takım sayesinde başardığını böyle kararın yanlış olacağını vurguladı.

GÖKHAN SARAÇOĞLU

Top