You are here
Home > TURKEY > Rallikros > Otokros Mücadelesi Nefes Kesti

Otokros Mücadelesi Nefes Kesti

Kat1-KemalGamgamTOSFED Otokros Kupası’nın ilk 6 yarışı 25-26 Ekim tarihlerinde ESOK, BOSSEK ve KOSDER kulüplerinin ortak organizasyonu ile Bursa Orhangazi’de yer alan Otokros parkurunda düzenlendi…

2014 TOSFED Otokros Kupası’nın ilk 3 ayağı, 6 yarış üzerinden 25-26 Ekim tarihlerinde, Bursa Orhangazi´de gerçekleştirildi. Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü KOSDER ve Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ESOK ortak organizasyonunda, 22 ulusal 10 mahalli kategoride toplam 32 sporcu mücadele etti. İznik Gölü kenarında yer alan 1.150 metre uzunluğundaki toprak zeminli parkurda 5 tur üzerinden koşulan yarışlar, kalabalık seyirci topluluğunun katılımı ile heyecan dolu mücadelelere sahne oldu.

Kat2-SemihErkalKategori 1’de 6 yarışın 6’sında Ford Fiesta MK1 ile ralli dünyasının tecrübeli ismi Kemal Gamgam birinciliği kazanırken, Eskişehir’den yarışa Fiat Palio ile katılan Dağhan Yavuz 4 ikincilik, 1 üçüncülük ve 1 dördüncülük kazandı. Fiat Palio ile Özkan Uçkan da 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve 2 dördüncülüğe ulaşırken, Citroen Saxo VTS ile Ali Çatalbaş ise 4 üçüncülük, 2 dördüncülük elde eden isim oldu.

Kategori 2′de Bursa’dan Semih Erkal Fiat Palio ile 5 birincilik, 1 ikincilik kazanırken, yine Fiat Palio ile Necmi Hasbudak 1 birincilik, 4 ikincilik ve 1 üçüncülük sahibi oldu. Yine Fiat Palio ile Bursa’dan Emrah Ali Başo da Orhangazi’den 5 üçüncülük ve 1 ikincilik ile ayrıldı.

Kat3-HakanErtarman (1)Kategori 3′de 6 yarışta da Bursalı sporcu Hakan Ertarman Renault Clio Ragnotti ile birinciliğin sahibi oldu. Yine Bursa’dan Opel Astra GSI ile mücadeleye dahil olan Birol Aral da 4 yarışın birisinde ikinciliği kazandı, diğer 3 yarışta mekanik arıza nedeniyle finiş göremedi.

Kategori 4′de Eskişehir bölgesi sporcularından Serhan Türkkan, Ford Fiesta R2 ile 6 yarışta 6 birincilik kazanan isim oldu. Bursalı genç sporcu Emir Zümrüt Renault Clio RS ile 2 üçüncülük ve 4 ikinciliğin sahibi olurken, İstanbullu bir diğer genç sporcu Ali Gamgam, ilk yarış tecrübesinden 4 üçüncülük ve 2 ikincilikle ayrılmayı başardı.

Kat4-SerhanTurkkanKategori 5’te İstanbul bölgesi sporcularından Hakan Kargın, Mitsubishi Lancer EVOIX ile 5 birincilik ve 1 ikincilik elde ederken, yine aynı bölgeden Adil Küçüksarı benzer bir otomobille 1 birincilik ve 5 ikincilik kazandı. Bursalı sporculardan İsmet Toktaş ise 6 yarışta da Subaru Impreza ile podyumun üçüncülük basamağında yer aldı.

3 pilotun mücadele ettiği Kategori 6’da ise, ilk gün 3 birincilik, ikinci gün de 3 ikincilik Mitsubishi Galant VR4 ile yarışan Bursalı Orkun Turgut’un, 3 birincilik ve 2 ikincilik de ilk kez yarışan İstanbul’dan Mitsubishi Lancer EVO VIII ile Doğan Kabak’ın oldu. Yine ilk kez yarışan genç sporcu Şadi Fırat Günday da Ford Fiesta ST ile 6 yarışta da üçüncülükleri elde etti.

Kat6-OrkunTurgutTOSFED Otokros Kupası son iki ayağı, 15-16 Kasım tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK ve Aydın Otomobil Sporları Kulübü AYOSK ortak organizasyonu ile 4 yarış olarak İzmir’de düzenlenecek.

Top