You are here
Home > TURKEY > Mahalli > TOSFED Ralli Kupası Toprağa Çıkıyor

TOSFED Ralli Kupası Toprağa Çıkıyor

TOSFED Ralli Kupası’nın beşinci ayağı olan Antalya Kemer Rallisi, Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Kemer Belediyesi katkıları ile 01-02 Kasım tarihlerinde düzenleniyor…

Kat4_KenanBalamanTürkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından amatör sporculara yönelik düzenlenen TOSFED Ralli Kupası’nın beşinci ayağı olan Antalya Kemer Rallisi, 01-02 Kasım tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde organize ediliyor.

Kısa adı AMK olan Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Kemer Belediyesi katkıları ile düzenlenecek olan organizasyon, toplam uzunluğu 154 km. olan toprak zeminli parkurda koşulacak. İzmir, İstanbul, Bursa, Ankara ve Eskişehir’den yüksek bir katılım beklenen ralli, 2 özel etabın üçer kez geçilmesinden oluşuyor.

TOSFED Ralli Kupası’nda sezonun ilk ve tek toprak rallisi olan organizasyon, 01 Kasım Cumartesi akşamı saat 17.30’da Kemer Belediyesi önünde gerçekleştirilecek olan seramonik start ile başlayacak. 02 Kasım Pazar sabahı saat 09:30’dan itibaren Kemer ve Gül etaplarını üçer kez kat edecek olan ekipler, saat 17:00’dan itibaren Kemer merkezdeki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.

Bu yarış öncesinde TOSFED Ralli Kupası’nda; Kategori 1’de Antalya’dan Fiat Palio ile Mehmet Civelek, Kategori 2´de İstanbul’dan Citroen Saxo VTS ile Erdinç Yeşilyurt, Kategori 3´de Bursa’dan Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman, Kategori 4´de İstanbul’dan Renault Clio R3 ile Ali Gülan ve Kategori 5´te de İzmir’den Renault Clio Sport ile Erkan Yanıkoğlu lider durumda bulunuyorlar.

Top