You are here
Home > MOTORSPORT > İzmir Kupası’nda Final Heyecanı Yaşandı

İzmir Kupası’nda Final Heyecanı Yaşandı

SuperGrup-1İzmir Pist Kupası’nın 3. ve son ayağı 22 Şubat pazar günü İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü organizasyonu ile İzmirPark Yarış Pisti’nde yapıldı. Yarışlar, kıyasıya rekabet içinde geçerken, izleyenler ise heyecan fırtınası yaşadı.

Türkiye’nin tek özgün yarış otomobili Volkicar’ların ve Fiat Siena’ların merakla beklenen mücadelesi büyük çekişmeye sahne oldu. Fiat Siena’ların yarıştığı Kategori 1’in ilk yarışında birinci Galip Atar olurken, ikinci İbrahim Bulut, üçüncü Uygar Birgili oldu. Aynı kategoride 2. yarışta birinci Uygar Birgili olurken, ikinci İbrahim Bulut, üçüncü ise Galip Atar oldu.

Türkiye’nin ilk yerli yarış otomobili olan Volkicar’ların yarıştığı Kategori 2’de ise ilk yarışı Adem Çetmen lider olarak tamamlarken, ikinci Bahadır Bilsev, üçüncü Galip Atar oldu. Aynı kategoride 2. yarışta damalı bayrağı ilk gören pilot yine Adem Çetmen olurken, ikinci Mustafa Can, üçüncü de Murat Osman Özdemir oldu.

Son 3 sezonun Türkiye Pist Şampiyonu ve İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü Başkanı Ümit Ülkü, heyecan dolu yarışlara tüm yarışseverleri davet ederken, “Pilotlarımızı sezona daha iyi hazırlamak adına önemli bir adım. 2015 sezonunda yurtdışında yarışacak 3 pilotumuz da var. Bunlar ülkemiz adına gurur verici şeyler” diye konuştu.

Top