You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > İsmet Toktaş İzmir’den Kupayla Döndü

İsmet Toktaş İzmir’den Kupayla Döndü

ismettoktas2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3. yarışı olan İzmir Kemalpaşa Tırmanma, 30 Mayıs Pazar günü Spil Dağı Yolu üzerindeki 6.51 kilometrelik asfalt parkurda 2 çıkış üzerinden koşuldu.

RMK Mekatronik sponsorluğunda, Ülkü Motorsport adına mücadele eden Toktaş için antrenman çıkışında başlayan şanssızlıklar gün boyu devam etti. İkinci antrenman çıkışı için start noktasına inildiği sırada aracının sol ön tekerleği bijon kesen yarışmacı, üç tekerlek üzerinde sürüklenen aracını güçlükle durdurabildi.

Ülkü Motorsport servis ekibinin özverili çalışması ile start saatine yetiştirilen otomobilinden iki çıkışta da elektronik problemler ve süspansiyon ayarlarında yapılan yanlış seçimler nedeniyle beklediğini alamayan İsmet Toktaş, günü kategorisinde, üçüncü olarak tamamladı.

ismet toktasToktaş yarışın ardından “İzmir Kemalpaşa Tırmanma’yı en yakın rakibimize toplamda 8 saniye fark ile 3 .sırada tamamladık. Hızlı ve yer yer riskli detayları olan parkurda otomobilimizin yazılımında ve süspansiyon ayarlarında yapılan hatalı seçimler ilk çıkışta yaşadığımız mekanik arıza birleşince, hedeflediğimiz podyum üst sıralarında yer bulamadık. Önümüzdeki yarışlarda, aracımızdaki eksikleri gidererek, şampiyona iddiamızı korumak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

İzmir Kemalpaşa Tırmanma Yarışı’nın ardından lidere oniki puan farkla üçüncü konumda bulunan İsmet Toktaş, 21 – 22 Haziran tarihlerinde Antalya’da organize edilecek olan Antalya Tırmanma Yarışı ile şampiyonluk mücadelesini sürdürecek.

Top