You are here
Home > MOTORSPORT > Ali Türkkan Şampiyonlar Şampiyonası’nı Değerlendirdi

Ali Türkkan Şampiyonlar Şampiyonası’nı Değerlendirdi

Şampiyonlar Şampiyonası organizasyonunda, 44 pilot arasından ilk günün en hızlısı, karting kökenli 17 yaşındaki genç sporcu Ali Türkkan oldu. Organizasyonun ikinci gününde de Opel Corsa OPC direksiyonunda yarı finale kadar yükselerek dikkatleri üzerine toplayan Türkkan, 01:28.075 ile günün ‘en iyi tur zamanı’na da imza atmayı başardı. Historic rally pilotu Burak Türkkan’ın oğlu olan Ali, haftasonunu TurkMotorspor takipçileri için anlattı…

“2017 Şampiyonlar Şampiyonası’nın en genç pilotu olarak ülkemizin en hızlı isimlerinin yer aldığı eleme turlarının, hem de eleme turlarını geçen 16 pilotun start aldığı final yarışlarının en hızlı tur zamanlarını elde etmiş olmaktan çok mutluyum. Hiç eşleşme kaybetmeden, son dört pilottan oluşan yarı finale kadar geldim. Burada bir turu kazanmama rağmen, İzmir pistinin efsane pilotlarından Can Tolon abime iki tur kaybederek hafta sonunu noktaladım. Belki şampiyonayı kazanamadım ama, bu hafta sonunda 2017 Şampiyonlar Şampiyonası kadar değerli birçok şey kazandım.

Otomobil sporlarını günümüze taşıyan efsane pilotlar ile şahsen tanışma olanağını yakaladım, onların değerli tecrübelerini dinleme fırsatı buldum. Farklı farklı stillere sahip, kariyerleri benim yaşımdan büyük şampiyon pilotları izleme ve onlardan birçok şey öğrenme fırsatı buldum ve bir kez daha öğrenecek ne kadar çok şey olduğunu, yolun daha ne kadar başında olduğumu anlama fırsatı buldum.

2017 Şampiyonlar Şampiyonası’na beni davet edip kendimi gösterme şansı veren başta TOSFED yönetimi ve başkanımız Serkan Yazıcı ağabeyime, beni hep destekleyen bu günlere gelmemde büyük katkısı olan Kerem Üstünkaya ağabeyime ve beraberinde hafta sonunda bana yürekten destek olan, benim için heyecan duyan herkese gönül dolusu teşekkür ederim. Herkes benim yaşımda bu kadar şanslı olamayabilir umarım bana güvenen ve beni seven herkesin güvenine ve sevgisine hep layık olurum.

Şampiyon olan Ayhancan Güven kardeşimi gönülden kutluyorum; yolu açık, şansı bol olsun…”

Top