You are here
Home > MOTORSPORT > Yaz Kupası ve Volkicar Yarışı Bir Arada

Yaz Kupası ve Volkicar Yarışı Bir Arada

Yarış severlerin merakla beklediği, ‘Warmhaus Yaz Kupası’ 30 Nisan Pazar günü İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde başlıyor. Birbirinden başarılı ve iddialı 19 pilot; Dizel, Süper, Grup 1600 A kategorilerinde start alacak. Warmhaus Kombi ve Radyatör sponsorluğundaki yarış, saat 12.30’da başlayacak olup, Ülkü Park Instagram sayfası (@ulkupark ) üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Kategorilere göre yarışacak pilotlar; Süper Grup’ta Honda Civic Type-R ile Yağız Gedik, Çağlayan Çelik, Metin Çalışkan, Hakan Mete Kutay ve Hüseyin Yıldırım. Dizel Grupta VW Polo TDi ile Ozan Süzgün, Oğuzhan Usta, Gökhan Usta, Emre Fatinoğlu, Uğur Fatinoğlu, Fatih Yiğit, Y.Emre Küçükbekir ve Osman Demirel. Son olarak Grup 1600 A kategorisinde Peugeot 106 GTI ile Mustafa Nazik ve Opel Corsa GSI ile Kaan Kara…

Rekabetin en sıcak haliyle yaşanacağı ‘Warmhaus Yaz Kupası’ beş ayaktan oluşacak olup, sezon takvimi ;

1.Ayak … 30 Nisan

2.Ayak … 16 Temmuz

3.Ayak … 13 Ağustos

4.Ayak … 10 Eylül

5.Ayak … 22 Ekim

30 Nisan Pazar günü başlayacak olan ‘Warmhaus Yaz Kupası’ ilk ayak yarışı ardından, heyecanla beklenen V1 Challenge için son prova yapılacak. Yarış severlerin büyük ilgisini çeken Volkicar’ların direksiyonlarında; Adem Çetmen, Hüseyin Çetmen, Ersin Yücesan, Çağlayan Çelik, Emir Ay, İhsan Pekayla, Sami Bölükbaşıoğlu, Kamil Çat, Yavuz İpçi, Galip Atar, Emir Özkan, Murat Aksüt ve Kaan Yüksel yer alacak. Yarış saat 16.00’da başlayacak olup her Volkicar yarışında olduğu gibi nabızları yükseltecek.

Top